Starobystricky polmaraton 2019Sviatočný 8.máj patril v Starej Bystrici už tradične športu. Uskutočnil sa už 5.ročník Starobystrického polmaratónu.
Tento rok počasie účastníkom prialo. Behu vo všetkých kategóriách sa zúčastnilo rekordných 288 bežcov.
 
Okrem samotného polmaratónu v ženských a mužských kategóriách sa bežal aj 10 km beh a niekoľko detských kategórií. Najmenší účastníci bežali trať 200 m, žiaci mladších ročníkov bežali 500 m, starších žiakov čakala 1000 m trať. Veľký záujem bol aj o 10 km beh.
Štart začal ako aj po iné roky pred Slovenským orlojom. Najväčšia časť trate viedla po Bystrickej cyklomagistrále smerom na Novú Bystricu a späť. 
 
Absolútnym víťazom polmaratónu v ženskej kategórii sa stala Sylvia Sebastian s časom 1:24:59
Víťazom v kategórii muži a zároveň absolútnym víťazom sa stal Miroslav Ilavský s časom 1:14:36
 
vitazka
   vitaz
 
Víťaz Miroslav Ilavský nám poskytol aj krátky rozhovor:
 

Ako sa vám bežalo?

starobystricky polmaraton vitaz

Bežalo sa skvelo, na to, že som po zranení. Dva mesiace som nebežal od polovice februára, do polovice apríla. Takže dobre aj keď som nevedel, čo to so mnou urobí, ako som pripravený, lebo som nemal dlhší tempový beh viac než 10 km. Ale našťastie, som spokojný, noha nebolela. Trať je plynulá, trošku hore dole, prvá polovička do kopca, druhá z kopca. Mne to takto vyhovovalo, len ten vietor sa tak zvláštne točil pod tou horou, akoby fúkal cestou tam aj späť, nebolo moc teplo, bolo chladnejšie, počasie celkovo veľmi dobré…
 

Spokojný s časom?

Áno, mal som tu pred dvoma rokmi čas 1:13:11 , teraz po tom zranení som si trúfal na 1:16, vyšlo mi to na 1:14:36 takže spokojnosť, lepšie než som čakal.
 
Gratulujeme víťazovi a prajeme všetko dobré.
 
Ceny odovzdával starosta Starej Bystrice, poslanec NR SR PhDr. JUDr. Ján Podmanický.

K 5. ročníku Starobystrického polmaratónu sa vyjadril: „Myslím, že ten pôvodný zámer, s ktorým prišla naša významná slovenská maratónkyňa, starobystrická rodáčka Hanka Balošáková pred 5 rokmi, organizovať polmaratón sa ukázala ako správna, pretože toto podujatie si z roka na rok získava čoraz viac priaznivcov aj medzi športovcami a medzi divákmi a práve dnešné podujatie ukázalo, že naozaj má zmysel organizovať v tejto časti Slovenska, v tejto časti Kysúc toto podujatie.
Chcem poďakovať všetkým, ktorí akýmkoľvek spôsobom prispeli. Či už k samotnej organizácii, všetkým dobrovoľníkom, ktorí pomáhali, sponzorom, medzi ktorými je aj váš portál mojeKysuce.sk, ktorý podporili toto podujatie. Lebo žiadna takáto vec sa nedá organizovať sólo, vždy je to tímová záležitosť. Keď každý k tomu pridá tú svoju pozitívnu časť energie, vznikne z toho celkom pekné dielo. Dúfame, že toto podujatie zapustí korene a bude sa ďalej rozvíjať aj v ďalších rokoch.“
 
Organizátori polmaratónu ďakujú za účasť a všetci sa tešíme na ďalší ročník.

Celkové výsledky 5.ročníka Starobystrického polmaratónu: