nastupiste vlakZamestnanec ŽSR v Krásne nad Kysucou nahlásil v utorok večer pozitívny test u člena rodiny, s ktorým bol v kontakte. V stredu 19.8.2020 bola v doobedňajších hodinách zavedená výluka dopravnej služby.

V stredu 19.8.2020 bola od pol siedmej ráno v NŽST Krásno nad Kysucou výluka dopravnej služby. Zamestnanec ŽSR v Krásne nad Kysucou nahlásil v utorok 18.8.2020 vo večerných hodinách pozitívny test na COVID-19 u člena rodiny, s ktorým bol v kontakte.

"Spomínaný zamestnanec ŽSR prišiel do osobného kontaktu s ďalšími zamestnancami NHST Krásno nad Kysucou. Na druhý deň bola preto od pol siedmej ráno zavedená v NŽST Krásno nad Kysucou výluka dopravnej služby," informuje Michal Lukáč, riaditeľ Odboru komunikácie a marketingu ŽSR.

kolaje2cadca

Vlaky boli z tohto dôvodu boli vyrozumievané rozkazmi, v NŽST Krásno nad Kysucou boli zároveň uzamknuté výhybky po 3. a 4. staničnej koľaji. "Železničný hygienik následne nariadil dezinfekciu priestorov NŽST Krásno nad Kysucou, ktorá bola vykonaná v čase od 09:45 h do 11:55 h. Od 12:00 h bola výluka dopravnej služby zrušená," dodáva Michal Lukáč.

Z dôvodu tejto mimoriadnej udalosti boli bez náhrady odrieknuté tri vlaky osobnej dopravy a dva osobné vlaky boli nahradené autobusovou dopravou.

autor a foto: redakcia

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: