zakopcie dazd 001Následky dažďa museli odstraňovať hasiči. V Zákopčí a v Čadci - Rieke sa vybrežili potoky. V Kysuckom Novom Meste bola veterná smršť.

Kysuce včera zasiahli silné búrky a spôsobili veľké problémy. Na viacerých miestach museli zasahovať hasiči, potrebné boli aj bagre a autá záchrannej brigády.

Kritická situácia v Zákopčí

Najhoršia situácia bola v Zákopčí. Krátko po 17.00 hod. sa obcou prehnala silná búrka s intenzívnym dažďom a krúpami. Spôsobilo to vybreženie potoka, upchanie priepustov a voda následne zatopila pivnice rodinných domov, záhrady a poškodila cesty.

Najviac boli postihnuté časti obce v Ústredí, u Holých, Kordišov a u Ditkov, kde zasahovali hasiči z Čadce. Na pomoc pri odstraňovaní následkov okamžite vyrazili členovia obidvoch dobrovoľných hasičských zborov z Ústredia a od Tarabov, ktorým na pomoc prišli aj dobrovoľní hasiči zo Staškova a Rakovej. Hasiči pomáhali ľudom čerpať zatopené pivnice, upratovať cesty, čistiť upchané priepusty, ktoré pomáhali uvoľňovať aj súkromníci s bagrami.

zakopcie dazd 004

zakopcie dazd 012

Starosta obce Zákopčie Ján Slaninák, ktorý počas celého popoludnia a večera dohliadal na odstraňovanie následkov povodne, chce osobne poďakovať za pomoc a enormné nasadenie členom DHZ Zákopčie - Ústredie, DHZ Zákopčie - Tarabov, DHZ Raková, DHZ Staškov, hasičom z Čadce, súkromníkom z bagrami - Jaroslavovi Rovňaníkovi, Tomášovi Badurovi, Martinovi Rovňaníkovi, zamestnancom obce a všetkých, ktorí sa v tejto neľahkej situácii snažili pomôcť.

foto: obec Zákopčie

Vybrežený potok v Rieke, miestnej časti Čadce

V Rieke, miestnej časti Čadce sa vybrežil potok. Na mieste zasahovali profesionálni, dobrovoľní hasiči, bager a auto záchrannej brigády.

dazd cadca 1

dazd cadca 2

foto: Vanda Šeligová

cadca dazde

zatopené parkovisko v Čadci - foto: Ladislav Bobčík

Veterná smršť v Kysuckom Novom Meste

Silný vietor vyčínal v Kysuckom Novom Meste. Dvihol strechu na škôlke 9.mája, na miesto boli privolaní hasiči a polícia.

vietor knm 1

vietor knm 2

foto: Kysucké Nové Mesto

Na ul. Vajanského vyvrátilo strom - našťastie nezasiahol parkovisko s autami, ale prevrátil sa do parku.

foto: Lenka Turčániová

V meste dnes bude prechádzať Údržba mesta Kysucké Nové Mesto a odstraňovať popadané konáre a stromy.

autor: redakcia

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: