sneh oscadnica13.10.2020 - V noci vo vyšších polohách napadol na Kysuciach prvý sneh. Na vrcholovej stanici v Snow paradise Veľká Rača - Oščadnica bolo dnes ráno pár centimetrov nového snehu.

Záznam z kamery na vrcholovej stanici a bobovej dráhe dokazuje, že napadol prvý sneh. Zima sa nám tak neúprosne blíži. Ako to však bude s tohtoročnou lyžiarskou sezónou zatiaľ nik nevie.

Minuloročná sezóna bola ukončená predčasne kvôli korone, uvidíme ako tomu bude teraz či už so snehom alebo obmedzeniami.

sneh oscadnica bobova draha

Pozrite si naživo aké je počasie v tejto chvíli pri Hoteli Husárik (klik na panorámu načíta sa aktuálny stav).

Výstraha 2. stupňa platí naďalej

Takmer vo všetkých okresoch Žilinského kraja naďalej platí výstraha 2. stupňa. Hladiny riek naďalej stúpajú, hrozia lokálne povodne.

Pozrite si počasie na najbližšie dni >>

Cestári zasahovali na horskom priechode Makov Bumbálka

Zimnú sezónu tak cestári Správy ciest ŽSK odštartovali skôr ako vlani, kedy v teréne zasahovali až 1. novembra. Na horských priechodoch napadlo miestami aj 10 cm snehu, cestári zasahovali na horskom priechode Makov Bumbálka či na Liptove na horskom priechode Huty a v Brestovej.

"Pracovníci a technika v strediskách Správy ciest ŽSK ostávajú naďalej v pohotovosti, aby v prípade potreby zasiahli a zabezpečili bezpečný prejazd na cestách v správe župy. Do zimnej údržby je nasadených 267 pracovníkov, 111 sypačov, 25 nakladačov, 6 snehových fréz a 14 traktorov s radlicou. Počas nastávajúcej zimnej údržby sa predpokladá spotreba posypového materiálu zhruba 60-tisíc ton. Správa ciest ŽSK má vo svojej správe cesty II. a III. triedy v Žilinskom kraji v celkovej dĺžke 1416,29 km," uvádza Martina Remencová, hovorkyňa kancelárie predsedníčky ŽSK.

Autor: redakcia
Foto: Live stream snowparadise.sk

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: