hranice makov kontrolyVodiči prechádzajúci cez hranice Slovenska s Rakúskom, Maďarskom, Poľskom, Českom musia od stredy 24.5.2023 rátať s kontrolami.

Od 24.5.2023 do 8.6.2023 budú na hraniciach Slovenska s Rakúskom, Maďarskom, Poľskom, Českom a zároveň aj na medzinárodných letiskách prebiehať kontroly. Tie sa dočasne obnovujú najmä kvôli medzinárodnej bezpečnostnej konferencii Globsec 2023 Bratislava Forum. Vláda toto opatrenia prijala kvôli konaniu viacerých podujatí s účasťou zahraničných návštevníkov. 

Ministerstvo vnútra SR informuje: "Pre zrýchlenie procesu hraničnej kontroly odporúčame všetkým osobám vstupujúcim na naše územie, aby mali svoje cestovné doklady (občianske preukazy, prípadne cestovné pasy) pripravené na kontrolu (vrátane dokladov svojich detí) a najmä v časoch vyššej hustoty premávky vyrazili na svoju cestu s malým predstihom."

V rámci na Kysuce ide o cestné hraničné priechody:

  • Svrčinovec – Mosty u Jablunkova
  • Čadca-Milošová - Šance
  • Klokočov - Bílá
  • Makov – Bílá-Bumbálka
  • Makov - Velké Karlovice
  • Skalité – Zwardoń (diaľnica)
  • Skalité – Zwardoń

Pozemné hranice Slovenska s Poľskom, Českom, Rakúskom a Maďarskom je možné počas tohto obdobia prekračovať iba na vybraných hraničných priechodoch s výnimkou zložiek integrovaného záchranného systému, osôb vykonávajúcich práce na poľnohospodárskych alebo lesných pozemkoch, poľovníkov a rybárov pri výkone svojej činnosti do piatich kilometrov od vnútornej hranice. Pokiaľ ide o vlakovú a leteckú dopravu, tá nebude v tejto súvislosti žiadnym obmedzovaná alebo zmenená.

Na Slovensku sa v najbližších dňoch budú konať viaceré podujatia s vysokým počtom návštevníkov - medzi nimi je najmä konferencia Globsec, koncert svetoznámej hudobnej skupiny, športové a ďalšie podujatia.

autor: redakcia
foto: Polícia SR

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: