Na hraniciach s Českom spustili kontroly. Prvé informácie z dopravného servisu hlásia, že na hraniciach vo Svrčinovci si počkáte.

Od polnoci zo stredy na štvrtok Česká polícia začala vykonávať kontroly po celej dĺžke štátnej hranice so Slovenskom, a to na bývalých hraničných priechodoch. Od polnoci spustilo kontroly susedné Rakúsko.
Na hraniciach sa preto začali tvoriť kolóny. Dnes ráno okolo 7 hodiny sa vodiči zdržali na hraničnom prechode Švrčinovec - Mosty u Jablunkova asi hodinu. Postupne sa kolóna zmenšovala, a o 8:30 hod bolo hlásenie zdržanie cca 15 minút. Priebežne budeme stav monitorovať a informovať vás.

Opatrenie začne platiť od polnoci zo stredy 29.9.2022 na štvrtok a bude trvať po nevyhnutne dlhú dobu.

Dočasné znovuzavedenie hraničných kontrol oznámila v pondelok Česká republika. Dôvodom má byť zvýšená nelegálna migrácia, ktorá smeruje naprieč Európou do Českej republiky a odtiaľ ďalej do západnej Európy prevažne do Nemecka.

Pozor aj na prechod zelenej hranice

Turisti a hubári by sa mali mať tiež na pozore. Opatrenia platia aj na prechod zelenej hranice.

Kontroly aj vo vlakoch

Kontroly na hraniciach s Českom sa budú týkať aj medzištátnej vlakovej dopravy. Kontroly budú realizované v pohraničnej stanici na českej strane, preto dopravcovia predpokladajú mierne zdržania, odhadom by sa to mohlo pohybovať okolo 15 minút v závislosti od obsadenosti jednotlivých spojov.

Autor: redakcia

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: