mountain bike 175217 960 720Víkend neprial cyklistom v Oščadnici, v časti Dedovka. HZS pomáhala dvom zraneným cyklistom.

V sobotu 10.8.2019 poobedňajších hodinách požiadal český cyklista záchranárov HZS o pomoc. V blízkosti stanice HZS na Dedovke si pri páde privodil mnohopočetné ľahké poranenia a tržnú ranu na ľavej ruke. Záchranári mu poskytli neodkladnú zdravotnú starostlivosť a následne ho odovzdali príbuzným s ktorými pokračoval do nemocničného zariadenia.

Následne v nedeľu popoludňajších hodinách zasahovali záchranári HZS a ošetrili na zjazdovej trati na Dedovke 32-ročného slovenského cyklistu. Ten po páde z bicykla utrpel poranenie hrudníka a početné odreniny. Po ošetrení bol transportovaný terénnym vozidlom HZS na parkovisko a odovzdaný na vlastnú žiadosť známym, s ktorými pokračoval na ďalšie ošetrenie do nemocnice.

POZOR !!!

Stále platí upozornenie: Smerom od vrcholovej lanovky Marguška na Dedovku (cca 200 m pod Marguškou) sa nachádza elektrický ohradník, ktorý križuje zelený TZCH. Napriek jeho označeniu upozorňujeme najmä cyklistov, aby zvýšili opatrnosť pri prechádzaní daného úseku!!!