ochodnica cyklochodnikUž pred dvoma rokmi bola snaha o prepojenie cyklochodníka z Dunajova s Kysuckým Novým Mestom, zámer bol vtedy zmarený.

Cyklisti sa konečne dočkajú - v najbližších dňoch sa dokončí dočasný cyklochodník medzi Kysuckým Novým Mestom a Ochodnicou. Realizácia začala včera 21.6.2021, dokončiť by sa mala v najbližších dňoch.

Samosprávy sa snažili riešiť problém už v roku 2019

Pokus o dočasné prepojenie bol už v roku 2019. Miestni obyvatelia najskôr spísali petíciu, aby sa jamy kde sa tvoria kaluže vyspravili. Prvý pokus však nevyšiel. Pred mechanizmy sa postavilo niekoľko ľudí s cieľom zabrániť zasypaniu a oprave.

"Je mi to ľúto, aj po druhýkrát bol zmarený pokus o zasypanie kaluží pred Ochodnicou. Napriek tomu, že sme spolu so starostom Lieskovca Milanom Králikom opäť presvedčili železnice, VÚC a správu ciest, aby pre nás cyklistov zasypali tie veľké kaluže, opäť naše snaženie vyšlo naprázdno," uviedol vtedy primátor KNM Marián Mihalda.

ochodnica cyklo

Cyklisti už prejdú „suchým kolesom“

"Po našej vzájomnej dohode so starostom Ochodnice Radom Ďuroškom, starostom Kysuckého Lieskovca Milanom Králikom a poradcom ministra dopravy Jožkom Mozolom, sme za spolupráce železníc našli dočasné riešenie, ktoré umožní prejsť cyklistom „suchým kolesom“ od Lipky až do Ochodnice," informoval včera primátor M. Mihalda.

Železnice začali s navážaním materiálu pre zasypanie najväčších výmoľov na tejto ceste. V období dažďov sa naplnili a vytvorili jamy plné blata, čím bol prechod pre cyklistov znemožnený.

Cyklochodník má byť dokončený v najbližších dňoch: "V najbližších dňoch tento dočasný cyklochodník dokončíme a potešíme všetkých, ktorým táto cesta umožňuje cestu za aktívnym oddychom do najbližšieho okolia – napojenia sa na existujúcu cyklotrasu," dodáva primátor KNM.

Pre cyklistov je dobrá správa, že z cyklochodníka v KNM sa konečne dostanú na cyklotrasu v smere do Krásna a ďalej do Oščadnice alebo Bystrickej doliny.

autor: redakcia
foto: Kysucké Nové Mesto

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: