beskyd krasno 2019 029Na Kysuciach sa dnes 27. júla uskutočnil už 22. ročník prehliadky historických vozidiel Beskyd Rallye. Toto "múzeum na kolesách" sme si mohli pozrieť na viacerých miestach, my sme navštívili Krásno nad Kysucou.

Beskyd Rallye Turzovka vstúpil už do svojho 22 ročníka. Patrí medzi najväčšie stretnutia veteránistov na Slovensku, Česku ale aj v strednej Európe. Turzovský veterán club a partneri pripravili zaujímavý a pestrý program. Účastníci v rámci piatkovej moravskej časti podujatia navštívili skúšobný Polygon Tatry v Kopřivnici. Zaujímavosťou je aj jazda po známom Štamberskom okruhu.

27.7 sa veteráni presunuli na Slovensko a postupne svoje stroje predvádzajú v Oščadnici, Krásne nad Kysucou, Čadci a Turzovke.

Návštevníci sa mohli tešiť napríklad prehliadke výnimočných replík Antonína Pavelku, ktorý predstavil svoje diela ako sú jednokolový motocykel z roku 1894, repliky najstaršieho doteraz známeho motocyklu z roku 1869 alebo elektromobilu Dora z roku 1905. V Krásne nad Kysucou dokonca svoje repliky "prevetral" a za potlesku predvádzal svoje stroje.

beskyd krasno 2019 033

Organizátor podujatia Václav Dostálek: "Každý ročník je výnimočný svojou originálnou trasou. Tento dvadsiaty druhý bol výnimočný v rámci včerajšej etapy, kde sme navštívili to, čo sa asi každému nepodarí a to je testovací polygón vo fabrike v Tatre Kopřivnica. Dnes po trase sme mali prvú zastávku v Oščadnici na zjazdovke, na Veľkej Rači, kde sme to stihli akurát tak. Vyhnali sme búrku a naši účastníci sa mohli trošku povoziť na bobovej dráhe. Ďalšia zastávka je tradičná v Krásne nad Kysucou, kde sme prišli cez centrum Oščadnice a poobede sa vyberáme do Čadce a Turzovky a potom tam sa vraciame naspäť na Moravu."

V Oščadnici vás teda búrka nechytila?

"Keď sme prichádzali do Oščadnice, tak som mal telefonát z horského strediska, že lanovka nepremáva, že je hore výchrica. Ale ako sme prišli, tak sme si doviezli pekné počasie a doteraz sa tam naši účastníci vozia."

Prajem všetko dobré a hlavne bez nehody.

Ďakujem.

Na prehliadke v Krásne nad Kysucou bol prítomný aj primátor mesta Jozef Grapa:

Pán primátor, kedy si Vy kúpite svoj prvý veterán? :-)

"Už som rozmýšľal o tom, či si ho niekedy nekúpim (smiech). Ale asi až keď pôjdem na dôchodok. Som však rád, že tu veteránisti prídu každý rok a je pre mňa česť, že pán a majiteľ Dory tu ako na jedinej zastávke dal automobil dolu z prívesu a jazdí po našich uliciach po vlastnej osi."

 

Pozrite si našu fotogalériu:

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: