sofer alkohol31-ročný muž z Kysuckého Lieskovca jazdil v Krásne v stredu 1.3.2023 v nočných hodinách.

31-ročný muž z Kysuckého Lieskovca je obvinený z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. V stredu 1.3.2023 v nočných hodinách jazdil po ceste v obci Krásno nad Kysucou osobné motorové vozidlo značky Volkswagen Golf. Zastavila a kontrolovala ho policajná hliadka.

"Policajti vykonali následne u obvineného dychovú skúšku s pozitívnym výsledkom 1,10 mg/l alkoholu v dychu, čo po prepočte predstavuje 2,29 promile. Obvinenému mužovi bola obmedzená osobná sloboda a bol predvedený na policajný útvar za účelom vykonania potrebných úkonov. Poverený príslušník okresného dopravného inšpektorátu skrátené vyšetrovanie skončil a spis predložil prokurátorovi s návrhom na podanie obžaloby na obvineného muža," informuje mjr. Mgr. Jana Zlochová.

Vodička z Čadce nacúvala do Peugeota, nafúkala vyše 3 promile

Na policajný útvar bola v uplynulých dňoch predvedená aj vodička z Čadce, ktorá spôsobila dopravnú nehodu - pri cúvaní pri bytovom dome narazila zadnou časťou svojho vozidla do v tom čase zaparkovaného motorového vozidla a z miesta nehody ušla. Polícia ju vypátrala a vykonala dychovú skúšku, ktorá mala pozitívny výsledok - 1,47 mg/l alkoholu v dychu, čo po prepočte predstavuje 3,06 promile.

Polícia zaevidovala 22 opitých vodičov v Žilinskom kraji

11 vodičov pri dychovej skúške nafúkalo viac ako jedno promile. Jeden vodič, ktorý bol pod vplyvom alkoholu spôsobil dopravnú nehodu, jeden sa odmietol podrobiť dychovej skúške. Alkohol zistili policajti aj u 16 vodičov nemotorových vozidiel.

autor: redakcia
foto: Polícia SR

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: