preteky nessluskym chotaromŠportových nadšencov pozývame na cyklistické podujatie Neslušským chotárom. Bude sa konať 14.8.2021.

V polovici augusta sa nadšenci cyklistiky môžu zúčastniť na MTB pretekoch Neslušským chotárom. Nultý ročník je naplánovaný na 14.8.2021.

S nápadom zorganizovať toto podujatie prišiel Miroslav Ondrúšek: "Už veľmi dlho som premýšľal nad tým že by nebolo zlé zorganizovať MTB preteky aj v našom kraji keďže potenciál tu na to rozhodne máme. Bol to vlastne vždy taký môj veľký sen. Tak som sa zveril s touto myšlienkou svokrovi, on neváhal a dali sme sa do toho. Ako prvé sme oslovili o rady môjho kamaráta ktorý má už bohaté skúsenosti. Samozrejme bol ochotný a so všetkým nám pomohol za čo by som sa mu chcel ešte raz poďakovať."

Aká vás čaká trasa?

Rozhodnutie o výbere trasy nebolo jednoduché: "Nad trasou som rozmýšľal naozaj veľmi dlho. Najlepšie nápady sa mi zrodili v hlave keď som začal v zime behávať a hľadať nové cesty, ktoré som doposiaľ vôbec nejazdil. To behanie po psychickej stránke má čosi do seba, lebo normálne by ma to asi nenapadlo.

Keď to zhrnieme - nebudú chýbať výživné stúpania, ako napríklad ikonický kopec miestnych bajkerov Tábor (697m n.m.), Marťacký vrch (854 m n.m.), krásna hrebeňovka na Jakubovský vrch, trochu asfaltu, veľa technických úsekov, krásne zjazdy a neopakovateľné výhľady pohoria Malej Fatry a Moravsko-sliezskych Beskyd. Viem že to bude ťažké jednoducho lokalita nepustí, a veľa z vás si siahne na dno svojich síl, ale bude to krásne a v to verím."

M. Ondrúšek dodáva, že sa pripravujú aj detské preteky Neslušským chotárikom, ktoré bude v centre diania. Zároveň budú na mieste rôzne atrakcie, aby si deti tento deň užili naplno.

Športovci, neváhajte sa prihlásiť!

Podujatie by sa bez sponzorov mohlo konať len ťažko, preto im M. Ondrúšek vyslovuje poďakovanie. Pre športovcov má výzvu, aby o účasť požiadali: "Športovcov chcem požiadať o účasť, aby sme vedeli že to má zmysel. Pre nás bude najväčšia odmena, keď v cieli poviete s úsmevom na tvári ZVLÁDOL SOM TO 😀"

mtb preteky nessluskym chotarom plagat

autor: redakcia
foto: M. Ondrúšek, pixabay.com

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: