korculovanie2Mesto Čadca a Krásno nad Kysucou pripravilo pre svojich občanov darček – verejné korčuľovanie zdarma. Okrem toho však MM Aréna ponúka pre školákov kurzy korčuľovania. Na naše otázky ohľadom týchto možností nám odpovedal Michal Martykán, športový manažér hokejovej arény v Krásne nad Kysucou.


K základným športovým znalostiam okrem plávania a lyžovania by malo byť aj korčuľovanie. Ponúkate takúto možnosť pre naše školy? Ak áno, ktoré sa do projektu zapojili?

"Už druhý rok organizujeme týždenné kurzy korčuľovania, záujem o tento kurz stúpa, ale stále to nie je taký počet, s ktorým sme počítali. Na Kysuciach je množstvo základných a stredných škôl a toto je možnosť, ako využiť tzv. hluché obdobie, kedy sú skúšky, maturity, monitor. Veľmi radi by sme zahrnuli tento kurz do učebných osnov, ale je to beh na dlhé trate. Bohužiaľ, štát neprispieva na takúto formu výcviku, takže tento kurz je hradený zo zdrojov rodičov, školy a mesta/obce. Tento rok sa nám prihlásilo 5 škôl na tento týždenný kurz. Sú to školy: ZŠ Podzávoz, ZŠ Horný Vadičov, ZŠ Turzovka, ZŠ Oščadnica ústredie, ZŠ Zborov. Samozrejme, že je stále možnosť pre školy sa na tento kurz prihlásiť, v čo pevne veríme. Dúfame, že do budúcna dostaneme na tento kurz všetky školy z Kysúc a možno im to otvorí dvere do sveta hokeja alebo krasokorčuľovania. Takisto je možnosť pre školy, aby otvorili krúžok korčuľovania. Tento rok sa zapojila len ZŠ Kysucký Lieskovec, no veríme, že sa v budúcnosti pripoja aj iné školy."

mmarena krasno


Mesto Čadca a Krásno nad Kysucou pripravilo pre svojich občanov bezplatné verejné korčuľovanie. Ako vnímate toto rozhodnutie? Môžu sa pripojiť aj ďalšie okolité obce a mestá? Kto najviac využíva tieto možnosti? 

Mesto Čadca a mesto Krásno nad Kysucou sú mestá s veľkým počtom športových nadšencov. Veľmi kladne hodnotím toto rozhodnutie primátorov miest, že sa rozhodli dať túto možnosť občanom. Je to ponuka pre všetkých obyvateľov, vytrhnúť ich z každodennej rutiny a otvára im príležitosť tráviť voľný čas športovou činnosťou obzvlášť v zimných mesiacoch, kedy sú možnosti na šport menšie. Návštevnosť na týchto korčuľovaniach rapídne stúpa, a je to odkaz či už pre nás, ale aj pre primátorov, že to čo robíme, robíme správne. Verejné korčuľovania využívajú všetky vekové kategórie, od tých najmenších až po tých, ktorí sú odchovancami zamrznutých riek a močiarov. Samozrejme, je možnosť aby sa zapojili iné či už mestá alebo aj obce a darovať ich občanom túto športovú činnosť.

korculovanie

Uvidíme či sa teda k možnosti kurzov korčuľovania pripoja aj ďalšie samosprávy, veríme, že uvedené mestá a obce nebudú posledné.

Autor: redakcia
Foto: redakcia, pixabay

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: