sofer alkohol123-ročný mladý muž spôsobil nehodu v okrese Čadca, šoféroval napriek zákazu jazdiť.

Polícia v Čadci v pondelok 31.5.2021 predpoludním riešila dopravnú nehodu, ktorá sa stala na ceste II/487 v okrese Čadca. Spôsobil ju 23-ročný Michal, ktorý riadil osobné omotorové mozidlo ISUZU a poškodil 3 zaparkované osobné motorové vozidlá. Pri nehode naštastie nedošlo k zraneniu osôb.

Dychová skúška ukázala pozitívny výsledok - mladík nafúkal 2,69 promile. Polícia následne zistila, že mladému mužovi v minulosti uložil Okresný súd v Čadci zákaz viesť motorové vozidla.

"Poverený príslušník Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Čadci obvinil 23 ročného Michala z okresu Čadca z trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky v súbehu s trestným činom marenia výkonu úradného rozhodnutia," uvádza Polícia SR na sociálnej sieti.

Polícia naďalej upozorňuje vodičov, aby nesadali za volant v podnapitom stave

Polícia ďalej apeluje na vodičov, aby jazdou pod vplyvom alkoholu neohrozovali svoj život a životy ostatných účastníkov cestnej premávky. "Nielen z dôvodu, že ide o priestupok alebo trestný čin, ale najmä preto, že následky dopravných nehôd bývajú v mnohých prípadoch tragické a alkohol za volant nepatrí. Každý by mal začať od seba, teda uvedomiť si, že kombinácia alkohol a šoférovanie nikdy nie je správne riešenie."

autor a foto: redakcia
foto: ilustračné

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: