policajne autoAj v uplynulých dňoch zistili dopravní policajti z Čadce priestupky mladých vodičov - tentokrát išlo o 20-ročnú vodičku a 19-ročného šoféra.

Minulý týždeň sme informovali o mladých vodičoch, ktorí prekročili povolenú rýchlosť. Policajti z Čadce teraz zaznamenali ďalšiu dvojicu, ktorá pravidlá nerešpektovala.

"Dňa 11.9.2022 20-ročná vodička Audi jazdila v obci Oščadnica rýchlosťou 125 km/h v úseku, kde je dovolená najvyššia rýchlosť 50 km/h," uvádza polícia na sociálnej sieti. Vodičke bola uložená bloková pokuta vo výške 800 eur.

mladi vodici rychlost 1

Ďalší prípad sa stal v piatok 9.9.2022 kedy 19-ročný vodič Škody jazdil v obci Raková rýchlosťou 111 km/h v úseku, kde je dovolená rýchlosť 50 km/h. Bloková pokuta vo výške 800 eur bola uložená aj jemu.

mladi vodici rychlost 2

Polícia vyzýva vodičov: "Apelujeme na vodičov, aby dodržiavali pravidlá cestnej premávky a jazdili zodpovedne. Každý by mal začať od seba, teda uvedomiť si aj možné dôsledky svojho konania."

44 vodičov malo v Žilinskom kraji pozitívnu dychovú skúšku v uplynulom týždni

Minulý týždeň zaznamenala polícia 44 vodičov, ktorí v Žilinskom kraji jazdili pod vplyvom alkoholu. Vodičov motorových vozidiel bolo 27: nad 1 promile nafúkali 15 vodičov, pod 1 promile 12 vodičov. V rámci nemotorových vodičov išlo o 17, ktorí mali pozitívnu dychovú skúšku. Dopravnú nehodu pod vplyvom alkoholu spôsobilo 8 vodičov.

auto: redakcia
foto: redakcia, Polícia SR

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: