karate ms2019 uvodNa tohtoročných Majstrovstvách sveta v karate uspelo viacero mladých kysuckých športovcov.

Na tohtoročné Majstrovstvá sveta v karate sa tešilo množstvo slovenských športovcov. Majstrovstvá sa konali v priestoroch Zimného štadióna Ondreja Nepelu v Bratislave, ktoré sa na pár dní konkrétne od 20.6.2019 – 23.6.2019 premenilo na súťažiacu plochu pre karatistov.
Účasť na majstrovstvách potvrdilo 50 štátov a 2 500 pretekárov. Do tejto silnej konkurencie sa dostali aj reprezentanti Slovenska a nominovaní boli aj mladí karatisti z kysuckého klubu: Karate Šport CVČ Stará Bystrica.

Zo Starej Bystrice sa majstrovstiev zúčastnili:

  • Knapec Jaroslav – rozhodca,
  • Dušan Tomčala – kouč,
  • Jan Chmúra – manažér klubu a zároveň člen organizačného tímu Majstrovstiev sveta

Pretekári:

  • Andrej Chmúra,
  • Marian Prievozník,
  • Jurko Dubovický,
  • Marek Tomčala,
  • Braňo Kubeň,
  • Vanesa Klieštiková,
  • Mário Paholek

Pretekári zo Starej Bystrice sa na takejto svetovej súťaži zúčastnili prvýkrát. Napriek silnej konkurencii získal klub karatistov zo Starej Bystrice tri medaile z tohtoročných Majstrovstiev sveta získali nasledujúce ocenenia:

  • 2. miesto – vicemajster sveta Jurko Dubovický v kategórii chlapcov kumite do 9 rokov (40 pretekárov).
  • 3. miesto – Chmúra Andrej v kumite družstiev (člen družstva SR, 15 družstiev) v kategórií 14 – 15 rokov.
  • 3. miesto – Paholek Mário – Kata chlapci nad 15 rokov v kategórii Desitabilites (20 pretekárov).

karate ms2019 00

Do bojov na súťaži zasiahli aj ďalší pretekári zo Starej Bystrice, ale ako sme už spomínali, silná konkurencia a výborní svetoví pretekári nedovolili našim ďalším pretekárom dosiahnuť na ďalšie medaily. Ich umiestnenie je napriek tomu výborné:

Marian Prievozník v kategórii chlapcov kumite 14 – 15 rokov nad 75 kg obsadil 6. miesto (25 pretekárov).

Marek Tomčala a Braňo Kubeň – boli v jednej kategórii kumite chlapcov 11 – 12-ročných. Marek Tomčala skončil na 11. mieste a Braňo Kubeň na 8. mieste (55 pretekárov).
Vanesa Klieštiková – v kategórií kumite dievčat 10-ročných obsadila 15. miesto (30 pretekárov).

Blahoželáme mladým športovcom a prajeme im veľa ďalších úspechov v tomto športe.

Jaroslav Knapec

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: