kysucke nove mesto kostolMiništrant Peter Minarčin z Kysuckého Nového Mesta opisuje, ako museli sv. omše z dôvodu šírenia koronavírusu opäť prejsť na vysielanie cez internet.

Milí priatelia, drahí farníci, prihováram sa vám po prvýkrát takto verejne. Je nám veľmi ľúto, čo sa v našej krajine v Slovenskej republike deje. Prvú vlnu sme v pohode zvládli, musíme zvládnuť aj tú druhú. Druhá vlna začala už na jeseň od septembra 2020, kedy deti poctivo nosia rúška v školách, k 1. októbru sme už mali veľa prípadov COVID–19.

peter minarcinPeter MinarčinZ toho dôvodu od 1. októbra 2020 chcel premiér Igor Matovič zavrieť kostoly, no biskupi uňho vybojovali, aby bol v kostole aspoň obmedzený počet 50 osôb. Kostolníci a miništranti všetkých poctivo dva týždne počítali. Od toho dňa sme začali vysielať priame prenosy z oboch našich farností, a to pondelok až piatok o 6:30 a v nedeľu z kostola Panny Márie v Kysuckom Novom Meste. Z toho dôvodu boli pridané dve sv. omše v kostole Panny Márie Kysuckom Novom Meste o 6:30 a v Radoli o 10:15.

V kostole sv. Jakuba v Kysuckom Novom Meste začali vysielať sv. omše každú nedeľu o 11:00, potom po dvoch týždňoch od 15. októbra prišlo nariadenie, že celé Slovensko musí zavrieť kostoly, teda aj kostoly v Kysuckom Novom Meste a na filiálkach pretože prípadov bolo veľmi veľa. Toto nariadenie prišlo od premiéra Igora Matoviča. Biskupi robili, čo bolo v ich silách a vybojovali aspoň, aby sa v kostole mohli sláviť verejné sv. omše ale len pre 6 osôb.

Od 15. októbra budeme postupovať tak ako v prvej vlne koronavírusu - sv. omše budú vysielané aj opäť cez internet a média aj z našich kostolov sv. Jakuba alebo Panny Márie v Kysuckom Novom Meste.

kysucke nove mesto kostol v

Milí priatelia, drahí farníci, je nám naozaj veľmi ľúto, čo sa na našom Slovensku deje. My za to naozaj nemôžeme, biskupi robili čo sa dalo, ani tých 50 osôb nepomohlo. Veľmi vás prosím, nenadávajme za to na našich biskupov, oni za to nemôžu. Modlite sa za nás, myslite na nás v modlitbách a pamätajte na nás v modlitbách, za to nech vám to dobrotivý Boh Otec odplatí.

s katolíckym pozdravom a s úctou vás pozdravuje
Peter Minarčin
miništrant Žilinskej diecézy

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: