nemocnica cadca krcove zilyNemocnica v Čadci zakúpila vďaka podpore Nadácie Coop Jednota ďalší moderný prístroj pre chirurgické oddelenie, ktorý pomôže šetrným spôsobom odstrániť kŕčové žily s minimálnymi jazvami a výrazne tak urýchliť proces rekonvalescencie.

Kysucká nemocnica má pre pacientov ďalšiu dobrú správu - zakúpila moderný prístroj, ktorým je možné šetrne odstrániť kŕčové žily.

"Výhodou tejto metódy sú výborné estetické výsledky, vysoký pooperačný komfort, rýchly návrat k bežným aktivitám, minimalizácia rizika infekcie, skrátenie doby nevyhnutného nosenia elastickej kompresie dolných končatín, skrátenie doby práceneschopnosti.

nemocnica cadca krcove zily v

Jednoznačné benefity tohto miniinvazívneho výkonu sú: vykonávanie v lokálnej anestézii, menší výskyt krvných výronov (krv uniknutá do okolitého tkaniva, červeno-modrasté sfarbenie pri povrchových poraneniach žíl), minimálne množstvo pooperačných jaziev, zníženie bolestivosti po výkone, pacient môže chodiť hneď po skončení zákroku, k bežným činnostiam sa vráti do niekoľkých dní, krátka doba rekonvalescencie, absencia bolestivého rezu v slabine," uvádza riaditeľ Kysuckej nemocnice Martin Šenfeld.

Kontakt: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

autor: redakcia
foto: Kysucká nemocnica v Čadci

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: