smrtelna nehoda radostka2Auto plné mladých ľudí, ktoré šoféroval 18-ročný vodič, havarovalo v obci Radôstka. Pri nehode zomrelo 14 ročné dievča. 

Mimoriadne tragická dopravná nehoda bola dnes 18.5.2020 v obci Radôstka. Osadenstvo auta boli všetko mladí ľudia.

"Najmladšia pasažierka, len 14-ročné dievča, zomrelo na mieste. Z ďalších dvoch spolujazdcov - 18 ročných chlapcov, bojuje jeden o život s vážnymi zraneniami" informovala Polícia SR. Na mieste zasahovali všetky záchranné zložky vrátane leteckej záchrannej služby.  

Aktualizované 19.5.: "Na základe doteraz vykonaného vyšetrovania bolo zistené, že 18 ročný vodič viedol osobné motorové vozidlo Volkswagen v smere na obec Lutiše, okres Žilina. Následne z doposiaľ presne nezistených príčin pri prejazde tiahlou ľavotočivou zákrutou prešiel s vozidlom na pravú krajnicu, kde narazil do zvodidiel a oplotenia rodinného domu. Pri dopravnej nehode utrpela 14 ročná spolujazdkyňa zranenia, ktorým, žiaľ, na mieste podľahla," hovorí o nehode Radko Moravčík z KR PZ v Žiline.

U vodiča bola vykonaná dychová skúška - alkohol však zistený nebol. Hmotná škoda je predbežne vyčíslená na 4.550.-€.

smrtelna nehoda radostka

Zasahoval aj vrtuľník leteckej záchrannej služby 

"Posádka leteckých záchranárov zo Žiliny prijala dnes popoludní požiadavku o urgentný let k dopravnej nehode, ktorá sa stala v obci Radôstka. Osobné motorové vozidlo tam narazilo do zvodidiel a následne skončilo mimo vozovky. Na mieste sa nachádzali dvaja ťažko zranení účastníci dopravnej nehody a ďalší ľahšie zranení." informovali letecký záchranári.

vrtulnik ate radostka Záchranársky vrtuľník pristál v blízkosti nehody.

vrtulnik ate radostka2

Mladé dievča (14) utrpelo po náraze zranenia, ktoré boli nezlučiteľné so životom a ani záchranári, ktorí sa ju snažili resuscitovať, jej už nedokázali pomôcť.
Posádka leteckých záchranárov si následne prevzala do svojej starostlivosti ďalšieho, ťažko zraneného, 18-ročného muža, ktorého hasiči museli z auta najskôr vyslobodiť.
Podľa slov záchranárov utrpel poranenie hlavy so stratou vedomia, úraz hornej končatiny a ďalšie vnútorné poranenia. Po primárnom ošetrení a napojení na umelú pľúcnu ventiláciu bol v stabilizovanom stave s vážnymi poraneniami letecky prevezený na urgentný príjem Fakultnej nemocnice v Žiline.

Polícia naďalej pokračuje vo vyšetrovaní tragickej nehody.

 

Autor: redakcia
Foto: Polícia SR - Žilinský kraj, 
Vrtuľníková záchranná zdravotná služba ATE

 
Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: