stanicaŽilinská župa presadila pridanie štyroch nových vlakových spojov. Jazdiť budú od 2. decembra 2020.

Medzi Skalitým a Čadcou bude od 2. decembra 2020 premávať viac vlakov. Niekoľkohodinové medzery medzi súčasnými spojmi vyplnia ďalšie štyri nové vlakové spoje. Ich pridanie presadila Žilinská župa.

Žilinská županka Erika Jurinová o posilnení spojov hovorí: „Posilnenie vlakovej dopravy na trati Skalité – Čadca je výsledkom nášho niekoľkomesačného intenzívneho úsilia a neustálych rokovaní s ministerstvom dopravy, Železnicami Slovenskej republiky i Železničnou spoločnosťou Slovensko. Som veľmi rada a vďačná, že nové vedenie rezortu dopravy sa problémom vážne zaoberalo a spoločne sme dospeli k úspešnej dohode.“

Rokovania o pridaní ďalších spojov prebiehali na základe požiadaviek obyvateľov dotknutých obcí, ktoré presadzovali i starostovia obcí Svrčinovec, Skalité a Čierne.

„Všetkým nám už roky znepríjemňuje život neúnosná dopravná situácia, nedostavaná diaľnica a každodenné kolóny v tomto regióne, ktoré ľudí brzdia pri dochádzaní do zamestnania, škôl, či k lekárovi. Pevne verím, že pridané vlaky ľuďom aspoň čiastočne pomôžu a konečne budú mať dôvod presadnúť z áut do vlakov,“ dodala županka.

Renáta Majchráková, starostka obce Svrčinovec: "Po šiestich rokoch pripomienkovania a nespočetných listoch a stretnutiach, sa to predsa podarilo. Ďakujem, že VÚC vyvinula maximálne úsilie a minister napokon vlaky na našej Skalitskej trati podpísal. Je škoda, že sa nepodarilo pridať aj spoj 12tej do Čadce, ktorý by využívali zamestnaní na poobedné smeny. Ostáva mi len veriť, že naši Svrčinovčania (a nielen oni) ich budú využívať, aby ostali zachované."

"Vlaková doprava patrí medzi základné dopravné systémy. Je pohodlná a bezpečná. Keďže cestná sieť na úseku Svrčinovec - Čadca je veľmi zahustená, tak nové vlakové spoje zlepšia dostupnosť okresného mesta. Veríme, že ich budeme všetci využívať" dodal starosta obce Čierne, Pavol Gomola

 kolaje2cadca

Nový grafikon s pridanými vlakovými spojmi na trati Skalité – Čadca začne platiť od 2. decembra 2020.

Nové vlaky v úseku Skalité – Čadca v pracovné dni:

  • OS 3971 o 8:06 h. zo Skalitého
  • Os 3949 o 9:06 h. zo Skalitého
  • Os 3957 o 18:06 h. zo Skalitého
  • Os 3972 o 8:37 h. z Čadce

autor a foto: redakcia

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: