komunitna zahrada kamienok knm 1Prvý projekt komunitnej záhrady na Kysuciach a v širokom okolí. „Záhrada pre všetkých – KAMIENOK“ v Kysuckom Novom Meste

Koordinátorkou tohto krásneho projektu je p. Ondrušková z Kysuckého Nového Mesta. Je to mladá, šikovná, pracovitá žena, ktorá má tvorivého ducha a nesmiernu chuť pracovať. Pre ňu neplatí slovo : „nedá sa“, dokonca šila rúška, kde celý výťažok smeroval do záhrady Kamienok.

projekt zahrada


Týmto projektom chce organizácia osloviť a zapojiť ľudí, aby ich životy mali trošku iný zmysel. Ukázať dospelým a deťom, ako sa dá zmysluplne vypĺňať voľný čas a zároveň spájať zdravých a zdravotne znevýhodnených ľudí.
Záhrada Kamienok je prírodná oáza všetkého. Sadia sa ovocné stromčeky, ovocné kríky, bylinkové, trvalkové, zeleninové, jahodové záhony. Vysiata je krásna lúka, hmyzí domček, napájadlo pre vtáčiky, sedenie z paliet a mnoho iného. Toto je len malá časť toho čo sa doteraz urobilo.

projekt komunitna zahradaDo prác sa s chuťou zapojili aj deti.

Nič nieje zadarmo, kto teda financuje tento projekt?

„Treba vyzdvihnúť to, že všetko v záhrade sa robí svojpomocne a z dobrovoľných darov od dobrých ľudí. Bez toho by to naozaj nešlo. Veľká vďaka patrí vedeniu mesta, ktoré projekt podporuje. Vďačíme za pomoc podnikateľom, občanom a čo je veľmi potešujúce podporujú nás aj z iných miest. Plány sú veľké a spolupráca občanov a firiem je úžasná. Je sa naozaj na čo tešiť, ďalej už nebudeme prezrádzať“ odkazuje všetkým, ktorí sledujú dianie okolo komunitnej záhrady, pani Ondrušková.

projekt komunitna zahrada2


„Ešte by bolo dobre spomenúť, že toto dielo nie je len o práci, ale aj o zábave, oddychu, posedeniach, organizovaní spoločensko-vzdelávacích aktivít, pre deti, dospelých, zdravých a zdravotne znevýhodnených.
Chceme sa preto znova poďakovať všetkým, čo sa zapojili dobrovoľnou prácou, dobrovoľným finančným príspevkom, či akoukoľvek inou formou, ktorou prispeli. Aj každé dobre slovo, povzbudenie a rada sa ráta. Všetci ste srdečne vítaní.“ dodáva na záver koordinátorka projektu Záhrada pre všetkých – KAMIENOK

 

Záhrada Kamienok rastie spoločnými silami. Ak máte záujem zapojiť sa do projektu, viac informácií nájdete aj na webovom sídle Neziskovej organizácie Kamienok:

web: www.kamienok.webnode.sk
nájdete nás aj na FB pod: Nezisková organizácia Kamienok: 
https://www.facebook.com/aktivne.srdcia,
mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.,
účet č.: SK 90 0900 0000 0051 6444 3089,
tel.: 0903116557

Pripravil: redakcia
Foto: Nezisková organizácia Kamienok

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: