Pre spoločnosť MEDMEDICAL ZP, s.r.o. je pomoc druhým morálnou povinnosťou. Do CSS Žarec daroval dezinfekčné prípravky a rôzne zdravotnícke pomôcky.

V súčasnosti, keď je hlavnou témou v médiách aj v spoločnosti pandémia koronavírusu COVID-19 a nemocnice či sociálne zariadenia vynakladajú obrovské finančné príspevky na dezinfekciu a pomôcky potrebné na boj proti pandémii, sa vynárajú „anjeli“ v podobe dobrých ľudí, ktorí spomínaným inštitúciám v tomto boji pomáhajú.


Dezinfekčné prípravky aj zdravotnícke pomôcky

Jedným z nich je aj firma MEDMEDICAL ZP, ktorá nášmu zariadeniu Centru sociálnych služieb Žarec, poskytla nielen dezinfekčné prípravky DEZANOL, ktoré majú potvrdený účinok práve na COVID-19, ale aj rôzne zdravotnícke pomôcky, ktoré obyvatelia nášho zariadenia potrebujú aj v čase mimo pandémie. Práve tie si zariadenia v súčasnosti nemôžu z vlastných finančných prostriedkov dovoliť, respektíve ich nakupujú v zníženej miere. Práve preto, že veľká časť rozpočtov zariadení ide v týchto dňoch do už spomínaných protipandemických opatrení.

 

„Dôvodom môjho rozhodnutia bolo, že som sa počas pracovného stretnutia dozvedela informáciu, že sociálne zariadenia, a teda aj to vaše, v súčasnosti prioritne zaobstarávajú dezinfekčné a ochranné pomôcky pre svojich klientov. Keďže v takej situácii nezostáva veľa priestoru na nákup ostatných zdravotníckych pomôcok, rozhodla som sa  pomôcť,“ povedala na margo pomoci Jarmila Hrabovská z MEDMEDICAL ZP, s.r.o. Vysvetlila, že je naklonená podpore a pomoci tam, kde je to potrebné. „Preto už niekoľko rokov naša spoločnosť MEDMEDICAL ZP s.r.o. neverejne poskytuje takúto pomoc, nakoľko to považujeme za našu morálnu povinnosť,“ dodala Hrabovská.

medmedical zdravotne pomocky 001

medmedical zdravotne pomocky 002

 

Spoločnosť MEDMEDICAL ZP dodáva už viac ako 10 rokov do lekární a nemocníc zdravotnícke pomôcky /bandáže a ortézy horných a dolných končatín, bedrové ortopedické pásy, brušné pásy, kompresívnu terapiu, produkty na liečbu jaziev, popôrodná starostlivosť, injekčné preparáty do kĺbov/, ktoré sú úplne alebo čiastočne hradené zo zdravotného poistenie, čo znamená že ich predpisuje lekár na recept/poukaz.

Taktiež ponúkajú ochranné a dezinfekčné prostriedky, ako napríklad efektívnu dezinfekciu DEZANOL, ktorá je účinná aj na Covid-19, ochranné bavlnené rukavice, ochranné bavlnené rúška  so špeciálnou gumičkou, ktorá netlačí, nespôsobuje bolesť, čím poskytujú maximálny komfort počas nosenia. V ponuke majú aj ochranné rúška pre deti a špeciálne , dezinfekčné utierky napustené izopropylalkoholom. Celá ponuka spoločnosti sa nachádza na webovej adrese www.medmedical.sk

autor: Miroslava Murčová
foto: CSS Žarec

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: