kysucke nove mesto historiaKysucké múzeum sa obracia na verejnosť s prosbou o poskytnutie obrazových materiálov do pripravovanej publikácie o Kysuckom Novom Meste.

Budeme vďační za akékoľvek obrazové podklady, ako sú napríklad fotografie, pohľadnice, obrázky, staré listiny alebo tiež rozličné historické predmety vzťahujúce sa k dejinám Kysuckého Nového Mesta až do roku 1990. Pokiaľ takéto materiály a predmety máte a ste ochotní nám ich poskytnúť, postačí pokiaľ ich prinesiete do Kysuckého múzea v Čadci, Kaštieľa v Radoli, prípadne do Mestskej knižnice KNM, kde obratom vyhotovíme ich digitálne kópie.

V tejto veci nás môžete kontaktovať na:

  • Kysucké múzeum - 0905 35 14 93, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript., Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
  • Kaštieľ Radoľa - 0944 21 80 63, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
  • Mestská knižnica KNM - 0904 74 49 95, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Každému, kto poskytne obrazové materiály, venujme v publikácii osobné poďakovanie. Monografia sa pripravuje, preto je potrebné kontaktovať sa čím skôr.

Prikladáme krátku pomôcku:

  • v domácnostiach môžete mať staré kroniky rôznych organizácií a inštitúcií, aj tie sú bohatým zdrojom obrazového a textového materiálu,
  • v domácnostiach môžete mať zaujímavý predmet, ktorý vyrábali starí Kysučania, ako napr. keramika na obrázku,
  • oral history je metóda získavania informácií popísaním minulosti slovami? Poznáte zaujímavé fakty z minulosti mesta? kontaktujte nás!
  • nezabudnite, súčasťou monografie budú aj údaje o miestnych častriach Budatínske Lehota a Oškerda, potrebný je materiál aj o týchto častiach.

Kysucké múzeum

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: