kamera dunajovNáš server mojekysuce.sk sa snaží vždy priniesť niečo nové. Tentoraz sme sa rozhodli aspoň trochu pomôcť ľuďom, ktorí musia trpieť každodenné kolóny na Kysuciach. Máme k dispozícii ďalšiu kameru.

Dopravný servis na našich stránkach mojekysuce.sk si ľudia obľúbili. Už dávnejšie sme spustili kamery pri Kysuckom Novom Meste. O doprave sa vás snažíme informovať aj v našich článkoch.

kamera knmKysucké Nové Mesto - motorest Skalka, smer Žilina

Apka KYSUCE

Tento rok sme pre vás pripravili ďalšiu novinku: mojekysuce.sk sú aj ako apka pre iOS aj Android. Stiahnuť si ju môžete jednoducho: stačí si nájsť v aplikáciach KYSUCE. V aplikácii okrem iného nájdete aj dopravné informácie. Prostredníctvom apky môžete aj vy nahlásiť dopravnú udalosť.

Sprístupnená ďalšia kamera

Teraz máme ďalšiu novinku: V spolupráci s obcou Dunajov sme pre vás sprístupnili ďalšiu kameru – asi pre vás najužitočnejšiu. Môžete si totiž pozrieť aktuálnu dopravnú situáciu v mieste, kde bývajú každodenné kolóny. Pohľad je na rozhranie medzi Dunajovom, Krásnom nad Kysucou v smere na Kysucký Lieskovec.

Veríme, že takto si budete môcť lepšie naplánovať svoju cestu v smere do Žiliny. Kameru sme sa podujali sprístupniť z vlastnej iniciatívy, bez akýchkoľvek vonkajších dotácií a príspevkov.

kamera dunajovDunajov - cesta 1/11 smer Kysucký Lieskovec

Poďakovanie patrí starostovi obce Dunajov Jaroslavovi Brodekovi

Dunajov totiž musí takisto znášať dopravnú záťaž spojenú s nedokončeným úsekom D3 na Kysuciach.

O sprístupnení kamery hovorí J. Brodek: „Radi sme pomohli tomuto nápadu. Sme radi, že môžeme ľuďom pomôcť v tejto zložitej dopravnej situácii. Vodiči pri kolónach využívajú aj cestu cez našu obec, čím sa síce odľahčuje situácia na hlavnej ceste, ale zaťažuje sa tým dopravná situácia v obci. Preto by som chcel poprosiť vodičov motorových vozidiel, aby pri prechode cez našu obec dodržiavali dopravné predpisy a predpísanú rýchlosť 50 km/h v obci.“

Situácia na cestách je zložitá a aj starosta si uvedomuje potrebu dokončiť diaľnicu D3: „Jediným riešením pre dopravu v regióne je urýchlenie dostavby diaľnice D3.“

kamera knm2Kysucké Nové Mesto - Budatínska Lehota smer Čadca

Za technické riešenie, nápad a chuť realizovať projekt treba poďakovať spoločnosti CB Media s.r.o., ktorá je aj prevádzkovateľom vášho obľúbeného webu mojekysuce.sk. Veľká vďaka patrí aj spoločnosti TES Media s.r.o., ktorá realizovala inštaláciu kamery a tiež poskytuje internetovú konektivitu. Vďaka patrí aj spoločnosti NOVATECH s.r.o. za pomoc pri technickom riešení. Pri zrode nápadu okrem Petra Kolembusa stál aj bojovník za dostavbu diaľnice na Kysuciach Ľubomír Jánoška.

Kamery si môžete pozrieť v našom dopravnom servise: www.mojekysuce.sk/doprava, alebo si môžete stiahnuť našu aplikáciu do svojho telefónu.

Kamera je zatiaľ v testovacom režime, za prípadnú dočasnú nedostupnosť sa ospravedlňujeme. V najbližšom čase plánujeme spustiť kompletný online stream z kamery

autor, foto: redakcia

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: