macedonec podvodMacedónec Muhamed K. sa pod falošným menom zoznamoval so ženami cez sociálne siete a vylákal od nich peniaze. Polícia informuje, že ho zadržala a spracuváva podnet na vzatie do väzby a hľadá ďalších poškodených.

57-ročný Macedónec Muhamed K., ktorý má trvalý pobyt na Slovensku je podľa vyšetrovateľa Krajského riaditeľstva PZ v Žiline obvinený zo zločinu podvodu. Ako infomuje polícia, muž sa mal cez sociálne siete zoznamovať najmä so ženami, ale aj s mužmi, spriateliť sa s nimi a pýtať od nich peniaze na rozličné účely.

"Muž mal vystupovať na sociálnych sieťach pod menami „Sebastian Lucca, Daniel Moretti, Christiano Lorenzo, Adrianno Moretti, Lu, Boban.“ Naposledy vylákal sumu najmenej 50.000,- Eur od ženy a jej rodiny v obci Zákamenné na Orave," uvádza Jana Balogová, hovorkyňa KR PZ v Žiline.

Muž si mal peniaze pýtať na na rôzne účely - kúpu motorového vozidla, sprostredkovanie zamestnania či odkúpenie bytov. Tieto sľuby však nesplnil.

Obvinený je teraz v rukách polície, ktorá vypracuváva podnet na vzatie do väzby.

Polícia ďalej vyzýva občanov, ktorým sa 57-ročný Muhamed K. ozval, aby sa prihlásili na linke 158, napísali súkromnú správu na oficiálnej facebookovej stránke PZ alebo o udalosti informovali osobne na ktoromkoľvek oddelení PZ.

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: