vianocna pesnickaPiesňou chce všetkým popriať najmä zdravie a krásne vianočné sviatky.

"Nahrali sme jednu krásnu vianočnú pieseň, v spolupráci s našim kolegom Adamom Urbanom, Petrom Strýčkom a mojou sestrou Evkou Bacmaňákovou. Text vznikol úplnou náhodou, keď som 1.11.2021 (Všetkých svätých) večer zapaľovala sviečky na cintoríne. Bol tam neskutočný pokoj a ticho. Keď som videla to množstvo svetielok od sviečok a rozmýšľala pri tom nad dnešnou dobou, začali mi hlavou bežať prvé texty. Prišla som domov, sadla si k počítaču a začala som písať," hovorí Lenka Bacmaňáková.

vianocna pesnicka 2 

Pieseň sa volá Slovenské Vianoce

Vysvetlila, že chcela pieseň nazvať Slovenské Vianoce a chce ňou popriať všetkým najmä zdravie: "Nielen preto, že je takáto doba, ale preto, že si uvedomujem aké bolo, je a bude dôležité pre každého z nás."

subor cipovicka

"Tak vznikla pieseň, ktorú hudobne doplnil skvelý človek, spevák a hudobník Adam Urban. Obohatili sme ju detskými hlasmi DFS Cipovička z CVČ v Žiline a spoločne s našou hudobnou rodinou sme natočili videoklip, ktorý celú pieseň krásne dotvoril a dovolím si povedať, že je to jedna z najkrajších piesni, aká sa nám podarila. Verím teda, že nie je posledná 😊."

Pozrite si video

S Lenkou pripravujeme rozhovor, ktorý prinesieme o pár dní.

autor: redakcia

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: