lekar alkoholLekár sa odmietol podrobiť dychovej skúške na alkohol a lekárskemu vyšetreniu. Čelí obvineniu z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

"V stredu 19. januára popoludní bolo na tiesňovú linku 158 oznámené, že v zdravotníckom zariadení v Čadci ordinuje lekár, ktorý má javiť známky požitia alkoholu. Okamžite bola na miesto vyslaná policajná hliadka z Obvodného oddelenia policajného zboru Čadca. Policajti po príchode na miesto vyzvali 69 ročného lekára, aby sa podrobil dychovej skúške na alkohol, ktorú však odmietol. Taktiež sa odmietol podrobiť lekárskemu vyšetreniu za účelom zistenia, či nie je ovplyvnený návykovou látkou. Policajti lekárovi obmedzili osobnú slobodu a predviedli ho na policajný útvar," hovorí Radko Moravčík, hovorca KR PZ v Žiline.

Lekár v súvislosti s touto udalosťou už čelí obvineniu z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Radko Moravčík ďalej informuje, že po vykonaní potrebných procesných úkonov bol obvinený muž prepustený na slobodu so súhlasom prokurátora.

V predmetnej veci aj naďalej prebieha skrátené vyšetrovanie a sú vykonávané všetky potrebné úkony s cieľom rozhodnutia v zmysle Trestného poriadku. Ďalšie okolnosti prípadu sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania.

Prečítajte si aj:

autor: redakcia
foto: Polícia SR - ilustračné

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: