lavicka keric cadcaPríbeh projektu Lavička si hľadá kamošku má necelý rok a dúfame, že šťastný koniec a začiatok zároveň. Koniec v tom, že skončilo obdobie tvorenia a realizácie a začiatok v tom, že začína obdobie používania a sprístupnenia rieky Kysuca.

Projekt sa nám podarilo zrealizovať podľa plánu. Počas realizácie sme sa stretli s menšími technickými problémami, ktoré neplánovane navŕšili cenu projektu, ale aj tieto zmeny nás neodradili a projekt sme úspešne dokončili.

Projekt sme financovali z kampane na StartLab, kde prispelo 245 ľudí a veľmi pekne všetkým ďakujeme za podporu. Tiež sme získali financie z grantov - Nadácia KIA a Nadácia Pontis, a tiež nám ešte pomohlo viacero firiem zabezpečením ich časti práce sponzorsky - projektanti Ing. Dagmar Kapustová a arch. Dalibor Špilák, firma NEXIS s vŕtaním a zabetónovaním, Mestský podnik Čadca - s odstránením časti zábradlia a zaasfaltovaním poškodeného chodníka.

lavicka keric cadca 2

Veľmi nám pomohla pomoc dobrovoľníkov počas brigád, tu treba spomenúť OZ pre krajšie Kysuce, rodinu Krížkovú, rodinu Hruškovú, rodinu Petríkovú, dobrovoľníkov z KERICu, Michala, Dominiku Ďuranovú a všetkých zamestnancov KERICu. Taktiež nám pomohli počas brigády 14.8 aj Pizzéria Del-Nicki a Pavla Bulejová, ktorí nám sponzorsky priniesli jedlo.

lavicka keric cadca 1

Tiež by som rada spomenula aj média My Kysuce a Moje Kysuce, ktoré pravidelne informovali o priebehu projektu. Radi by sme poďakovali firmám, ktoré nám pomohli zabezpečiť realizáciu a aj, keď práca bola platená, tak nám pomáhali nad rámec dohodnutej činnosti - statik Ing. Pavol Maslík, firma ELLI, ktorá vyrobila a osadila konštrukciu, firma JP - elektroinštalácie, ktorá nám promptne urobila extra vrty, firma OPWOOD, ktorá zabezpečila aj namontovala drevené dosky.

lavicka keric cadca 3

Lavička je vďaka všetkým spomenutým, a určite niektorých aj nespomenutých na svete, lepšie povedané na brehu Kysuce a už je na nás všetkých, ako sa stane súčasťou Čadce a nášho každodenného života. Budeme veľmi radi, keď ju budete využívať na plánované aj neplánované stretnutia. Keď nám pomôžete ju udržiavať čistú a peknú, ako je teraz a tiež keď budete prichádzať s konštruktívnymi nápadmi, čo vylepšiť alebo budovať na nábreží ďalej.

lavicka keric cadca 4

Pre KERIC team bol tento projekt novou a zaujímavou skúsenosťou a sme radi, že sme sa počas projektu zoznámili s veľa ľuďmi, ktorým záleží na svojom okolí a sú ochotní pre zmenu aj niečo aktívne urobiť.

Všetkým ešte raz vďaka.

Mirka Petríková
KERIC

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: