objednavka eshop zahradniciKamenná predajňa záhradníctva Garden centrum v Oščadnici oslávila už piaty rok svojho fungovania. Ich e-shop patrí k najväčším na Slovensku.

V priebehu piatich rokov sa predajné plochy a škôlky záhradníctva Garden centrum v Oščadnici rozšírili o stovky metrov štvorcových. Na začiatku pôsobenia tímu ani nenapadlo, že o pár rokov budú fungovať so svojim sortimentom aj v online svete, a rastliny budú posielať po celom Slovensku a dokonca aj do zahraničia.

zahradnictvo oscadnica 003

“S touto myšlienkou sme sa začali pohrávať až neskôr pri vnímaní trhu. Potreby trhu a hlavne potreby ľudí nám dávali jasne najavo, že živý tovar chcú nakupovať aj online. V tej dobe na slovenskom trhu fungovalo len pár e-shopov s rastlinami a my sme túto ´dieru na trhu´ s veľkým potenciálom okamžite využili,” hovorí obchodná zástupkyňa Zuzana Verguliaková.

zahradnictvo oscadnica 001

zahradnictvo oscadnica 002

Práca na tvorbe e-shopu trvala rok a pol

Na vytváraní sortimentu pracovalo spolu až desať ľudí, ktorí postupne pridávali produkty - vlastné fotky a videá, potrebné váhy, výšky, všetky parametre a špecifikácie pre 2000 produktov.

Z. Verguliaková uvádza: “K tomu bolo samozrejme nevyhnutné vytvoriť správny marketing, spolupráce, dizajny a všetky IT práce. Bola to skutočne dlhá cesta ale s odstupom času vidíme skvelý výsledok a to nás skutočne teší. Veď zahradnici.sk z Kysúc robia denne radosť stovkám pestovateľom a milovníkom záhrad po celom Slovensku i mimo neho. Dnes patríme medzi najväčšie a najobľúbenejšie e-shopy, o čom svedčí aj zlatý prestížny certifikát od heureky, kde nás zákazníci hodnotia.”

zahradnictvo oscadnica objednavka 003

Keďže sú balíky špecifické a majú atypické tvary, tak bolo potrebné nájsť tie správne kuriérske spoločnosti. Dnes už majú zazmluvnené viaceré spoločnosti: ”Vďaka dobrej spolupráci nemusíme mať strach o zásielky a vieme, že budú bezpečne doručené k zákazníkom. V prípade, že sa vyskytne neštandardná či veľmi špecifická objednávka, vieme rastliny bez problémov naložiť a prepraviť aj našimi dodávkami kdekoľvek po Slovenskej a Českej republike.”

Ako sa vybaví vaša online objednávka?

  1. Prijatie objednávky - objednávka je po prijatí do systému spracovaná. Dôkladne sa preverí dostupnosť všetkých objednaných rastlín a následne sa pripraví štítok s potvrdením objednávky, na základe ktorého tím vyberá na škôlkach požadované rastliny.
  2. Výber rastlín – všetky objednané rastliny je potrebné nájsť, naložiť na elektrické autíčko s nákladovým priestorom a zaviezť do baliaceho skladu. V tejto fáze je každá jedna rastlina riadne kontrolovaná. Každý kus musí byť zdravý, silný a dobre zakorenený.
  3. Proces balenia a odovzdanie balíkov kuriérovi - skúsený tím v baliacom sklade má už rokmi overené taktiky a triky pri balení. Využívajú pritom viaceré materiály na správne vyplnenie, spevnenie, zastabilizovanie a celkové zabezpečenie každej jednej rastliny či stromu. Denne sa na všetkých objednávkach podieľa až 15 ľudí.

Web sikovni.zahradnici.sk prináša užitočné informácie o pestovaní

Web tímu zahradnici.sk nie je iba o predaji. Súčasťou je najnovšie aj náučný portál sikovni.zahradnici.sk, kde sa môžete dočítať množstvo dôležitých a užitočných informácii týkajúcich sa napríklad ovocných stromov, kríkov, trvaliek, ihličnanov, ale aj paliem a exotických rastlín. Zamestnanci sa taktiež dlhodobo venujú tvorbe a publikácii článkov o rastlinách pre mnohé známe portály ako napríklad mesačník Záhradkár, portál mojekysuce.sk, redakcia Dom a záhrada a mnoho ďalších.

Prečítajte si recenzie spokojných zákazníkov

“Keď vás práca baví a robíte ju s láskou, najväčšia vďaka sú spokojní a šťastní zákazníci 😊” dodáva Z. Verguliaková.

  • Užitočné články, ktoré nám pripravilo Garden centrum nájdete aj na našom serveri v sekcii Dom a záhrada

autor: redakcia
foto: Garden centrum - Záhradníci.sk

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: