cadca nemocnica vProstriedky z Plánu obnovy by pomohli nemocnici a zdravotníkom, ktorí v nej pracujú.

Plán obnovy môže výrazne pomôcť nemocniciam a zdravotníkom v nich. Prostredníctvom reformných zmien a investícií by boli znova schopné dostať sa na životnú úroveň pred pandémiou.

"Pre oblasť zdravotníctva je z Plánu obnovy vyčlenených až 1,533 miliardy €. Tieto financie budú môcť byť využité na skvalitnenie zdravotnej starostlivosti a podporu rozvoja regionálnych nemocníc. Tie môžu z financií vybudovať nové lôžkové oddelenia, zrekonštruovať staré oddelenia či vybudovať nové pavilóny," uvádza iniciatíva pomozsvojejnemocnici.sk.

O prostriedky zabojuje aj nemocnica v Čadci

Martin Šenfeld, riaditeľ Kysuckej nemocnice v Čadci hovorí: "Veríme, že finančné prostriedky do zdravotníctva budú nasmerované aj z plánu obnovy, kde bude možnosť čerpať zdroje na obnovu (nielen na výstavbu nových) nemocníc.

Od konca minulého roka intenzívne pripravujeme koncepciu a projektovú dokumentáciu v súčinnosti so Žilinským samosprávnym krajom, tak aby sme spĺňali všetky potrebné požiadavky. Vypracovali sme množstvo podkladov - vrátane strategického dokumentu - transformačného plánu nemocnice, ktorý bol schválený Ministerstvom zdravotníctva. Práve schválenie tohto dokumentu bolo jednou z podmienok čerpania Európskych fondov.

Transformačný plán bol vypracovaný v súlade s pripravovanou optimalizáciou siete nemocníc. Naša nemocnica by mala v novej štruktúre pokračovať ako regionálna nemocnica - robíme všetko pre to, aby tomu tak bolo. Nevieme, akým kľúčom sa budú rozdeľovať finančné prostriedky z plánu obnovy, ale sme pripravení o ne zabojovať a zlepšiť tak kvalitu poskytovania zdravotnej starostlivosti pre pacientov z nášho regiónu."

  • Kysuckú nemocnicu môžete podporiť na webe pomozsvojejnemocnici.sk v sekcii Podpor svoju nemocnicu - vyplnením krátkeho formuláru kde vyberiete kraj, okres a následne nemocnicu.

autor: redakcia
foto: Kysucká nemocnica v Čadci

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: