studenti strojnici knmV sobotu 4.12.2021 sa konal svetový šampionát Horizon Hydrogen Grand Prix 2021 v ruskej Moskve. Úlohou bolo navrhnúť vlastné vozidlá poháňané palivovými článkami s použitím recyklovaných materiálov.

Študentom Strednej odbornej školy strojníckej v Kysuckom Novom Meste sa podaril veľký úspech - na svetovom šampionáte Horizon Hydrogen Grand Prix 2021 v ruskej Moskve sa umiestnili na 5. mieste. Strojníci na tejto súťaži reprezentovali celé Slovensko.

Do Moskvy postúpili po tom, ako sa na slovenskom finále súťaže v Bratislave umiestnili na 2. mieste. Súťaž študentom umožnila navrhnúť a postaviť svoje vlastné vozidlá poháňané palivovými článkami s použitím recyklovaných materiálov.

studenti strojnici knm

"Úlohou je dômyselne využiť alternatívny vodíkový pohon auta tak, aby vydržalo jazdiť čo najdlhšie. Študenti musia rozmýšľať, ako predĺžiť výkonnosť svojho auta, taktizovať a hlavne spolupracovať. Dušou tímu a nadšený kouč je majster odbornej výchovy Bohumil Belák, ktorý stojí za úspechom kysuckých strojníkov," uvádza Stredná odborná škola strojnícka KNM.

Študentom gratulujeme k úžasnému 5. miestu a prajeme im veľa úspechov.

studenti strojnici knm

autor: redakcia
foto: Stredná odborná škola strojnícka KNM

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: