hlinikove zimne zahrady 006Uvažujete o zimnej záhrade alebo zasklení balkónu? Marek Gunčaga z firmy Gunčaga-stav s.r.o. nám porozprával o výhodách hliníkových konštrukcií i tom, prečo je potrebné ich vyrobiť na mieru.

Špecializujete sa na hliníkové konštrukcie, hlavne zasklievacie systémy ako sú zimné záhrady. Aké sú hlavné výhody takýchto konštrukcií?

Zasklením balkóna alebo vybudovaním hliníkovej zimnej záhrady získa investor množstvo výhod ako je napríklad ochrana pred nepriaznivým počasím, či už v letnom alebo zimnom období, zväčšenie domu/bytu o ďalší priestor alebo miestnosť na celoročné využitie pri posedení v kruhu rodiny alebo oddychu...

hlinikove zimne zahrady 004

Zimná záhrada alebo pergola nielen ochráni pred nepriaznivým počasím, ale napríklad v kombinácii s bezpečnostným sklom dokáže svojou eleganciou a funkčnosťou dokonale obohatiť celkový výzor rodinného domu. Na trhu sú ponúkané aj drevené zimné záhrady, ale pri voľbe našej pergoly alebo zimnej záhrady sa predsa zákazník rozhoduje hlavne kvôli trvácnosti a bezúdržbovosti materiálov použitých pri výrobe týchto konštrukcií.

V dnešnej dobe má zasklievací systém výhodu aj z pohľadu úspor tepla. Je to pre zákazníka dôležité?

Samozrejme... Aj keď nie vo veľkej miere, nakoľko má zimná záhrada zväčša s domom spoločnú len jednu alebo časť steny, ale vždy v nejakej miere dokáže prispieť k celkovej úspore tepla. Toto platí aj pri zasklievaní balkónov na bytových domoch.

Z hliníku robíte aj iné realizácie - čomu sa ešte venujete?

Škála našej pracovnej činnosti je veľmi široká čo sa týka hliníkových konštrukcií. Hlavnou náplňou našej práce je práve výstavba hliníkových zimných záhrad, zasklievanie balkónov, výroba a montáž hliníkových plotov a brán.

Na trhu sú aj prefabrikavané systémy - skládačky. Vy robíte realizácie na mieru. Aké sú ich výhody?

Prefabrikované pergoly nie je možné namontovať do akéhokoľvek priestoru. Naše pergoly a zimné záhrady sú vyrábané na mieru, sme schopní vyrobiť do akéhokoľvek priestoru a hlavne pri výrobe vieme zohľadniť naše "kysucké" podmienky. V tomto prípade hovoríme najmä o snehu, ktorého je na Kysuciach dostatok.

hlinikove zimne zahrady 002

V akej cenovej hladine sa pohybujú vaše realizácie?

Ceny našich realizácií môžu byť veľmi rozdielne, všetko záleží na veľkosti danej realizácie a požiadavkách zákazníka. Pokiaľ sa bavíme o zasklievaní balkónov na bytových domoch, cenová relácia sa pohybuje od 500 do 1500 Eur, ale pri zvláštnych požiadavkách zákazníka, ako je napr. zatmavené, farebné alebo zrkadlové sklo, hliníkové držiaky na kvetináče, strieška nad balkónom sa cena môže vyšplhať aj na 2000 Eur. U hliníkových pergol a zimných záhrad je to rovnaké - o cene rozhoduje veľkosť pergoly a použité materiály na streche a posuvných bočných stenách.

hlinikove zimne zahrady 003

Ste kysucká firma. Kde ste už robili realizácie?

Snažíme sa zameriavať hlavne na Žilinský a Moravskosliezsky kraj, no nebránime sa realizáciám mimo týchto krajov. Zákazky sme realizovali už takmer v každom kúte Slovenska a Česka.

Ďakujeme za rozhovor.

  • Ak máte záujem o hliníkovú zimnú záhradu alebo inú hliníkovú konštrukciu, viac o firme nájdete na www.guncagastav.sk. Tel: +421 918 120 980, e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: