polska tv0Regióny Kysúc a Horného Považia sa rozhodli sprostredkovať naším severným susedom filmári z poľskej relácie Turystyczna Jazda. Pozrite si, ktoré miesta ich u nás zaujali.

Po kysuckých osadách ich sprevádzal Mgr. Radovan Jakuš - riaditeľ OCR Kysuce: "Jednou z foriem, ako propagovať Kysuce u nás ale aj v zahraničí, je organizovanie presstripov pre vybrané skupiny novinárov. OCR Kysuce spoločne s KOCR Žilina od skončenia koronakrízy pravidelne organizuje presstripy. Výsledkom takýchto presstripov sú reklamné videá, články, blogy... Pred mesiacom nás navštívili poľskí novinári spoločne s televíziou a v týchto dňoch beží toto reklamné video okrem viacerých článkov na troch poľských televíziách."

Počas nakrúcania zavítali do viacerých kútov - napríklad k Slovenskému orloju v Starej Bystrici, do Múzea kysuckej dediny vo Vychylovke, kde sa previezli aj na Historickej lesnej úvraťovej železnici. Adrenalín si užili jazdou na najdlhšej bobovej dráhe na Slovensku v stredisku Snowparadise Veľká Rača v Oščadnici. Nezabudli ani na kysucké osady a samoty - vybrali si okolie Korne a navštívili aj pútnické miesto Živčáková.

Viac si môžete pozrieť v nasledujúcom videu:

Autor: redakcia
Foto, video: R.Jakuš a Poľská televízia

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: