kysuce4Už po prvých hodinách sa atrakcia teší mimoriadnemu záujmu. Jedinečné Kysuce sú oddnes zasa atraktívnejšie.

Náš región chce byť TOP destináciou na Slovensku. Má k tomu dopomôcť nová turistická atrakcia. V oblasti turistického ruchu sa u nás mnohí zamýšľajú ako pomôcť v propagácii regiónu. Minulý rok prišiel nápad ako uvítať turistov pri vstupe do nášho regiónu. Po americkom vzore sa zrodila úžasná myšlienka – vytvoriť obrovský nápis KYSUCE. Prípravné práce boli vykonané už dávnejšie. Samotnej výstavbe bránila dlhá kysucká zima. S príchodom jari iniciátori projektu a stavebníci sa ihneď dali do práce a v rekordnom čase sa podarilo dielo ukázať svetu.

Kysucká brána od dnes atraktívnejšia

K uvedenému činu sa vyjadril riaditeľ OCR Kysuce Radovan Jakuš: „Kysucká brána bola vždy vnímaná ako pomyselný vstup na Kysuce. V minulosti boli Kysuce skôr nepoznané ako poznané. V poslednom čase začali ľudia Kysuce objavovať a chceli sme tomu napomôcť ešte viac. 
Umiestnenie vstupného nápisu Kysuce na Kysuckú bránu je správnym krokom, aby sme Kysuce ešte viac spropagovali. Samozrejme sme sa čiastočne inšpirovali slávnym nápisom Hollywood a pevne dúfame, že prinesie nášmu regiónu miniimálne takú slávu ako ikonický Hollywood. Fotografie, selfíčka s týmto nápisom  sa rozletia do celého sveta.

kysuce6

Záujemcom o novú atrakciu už teraz môžeme prezradiť, že nápisom KYSUCE výstavba nekončí. V najbližšom období chce OCR sprístupniť dielo verejnosti – písmeno K bude slúžiť pre turistov ako vyhliadková veža. O spustení do plnej prevádzky vás budeme včas informovať. Veríme, že k dobudovaniu a sprístupneniu dôjde do začiatku letnej turistickej sezóny.

Pozornému čitateľovi neunikne fakt, že článok bol zverejnený 1.apríla.2021
Autor, foto: redakcia

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: