noz vyhrazkaOkresný súd v Čadci ho uznal za vinného vo veci nebezpečného vyhrážania.

Muž z Kysúc sa svojim rodičom vyhrážal, že ich zabije. Prípad sa stal 24.12.2022 v rodinnom dome v okrese Čadce. Okresný súd v Čadci opisuje, že sa muž vulgárne vyhrážal najskôr matke, neskôr aj otcovi.

V doobedných hodinách najskôr požil alkohol. Okolo 14:00 hod sa začal matke vyhrážať a počas toho striedavo kopal do rôzneho zariadenia domu. "Jeho matka  zavolala na miesto hliadku polície, kedy počas prítomnosti policajtov sa upokojil a odišiel do svojej izby, následne v čase po 19:00 hod. začal opätovne kopať a udierať do rôzneho zariadenia domu," uvádza sa v popise súdu.

V kuchyni zobral do rúk nôž a vyhrážal sa otcovi. Zbraň potom odložil a otca udrel do spodnej pery. "Rodičia mali obavu z naplnenia vyhrážok z jeho strany a to po predchádzajúcich negatívnych skúsenostiach s ním, z dôvodu jeho agresívnej povahy v čase opitosti, na základe čoho vec oznámili polícii," informuje Okresný súd v Čadci. Ten dňa 2. marca rozhodol o vine muža a odsúdil ho na trest odňatia slobody vo výmere 10 mesiacov. Trest bol následne podmienečne odložený na skúšobnú dobu 18 mesiacov.

autor: redakcia
foto: ilustračné pixabay.com

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: