kruhovy objazd 2Na kruhovom objazde pod Žarcom bude vysadená zeleň, objazd sa tak stane peknou vstupnou bránou do mesta.

Kruhový objazd bol často akýmsi „tŕňom v oku“ keďže bol často zarastený vysokou trávou a neprebiehala jeho údržba. "Vo vedení mesta sme sa preto rozhodli, že predmetný kruhový objazd sa pokúsime získať pod našu správu zo Slovenskej správy ciest, čo sa nám aj podarilo. Bol to dlhý proces, pričom asi pred rokom sa nám ho podarilo skompletizovať a kruhový objazd sme dostali pod správu. Dlho sme uvažovali ako predmetné miesto skrášliť, pričom sme chceli na tomto mieste vybudovať niečo, čo by bolo typické a charakteristické pre Čadcu," informuje zástupca primátora Peter Strapáč.


Vysadenie zelene

Výsledkom bolo vypísanie architektonickej súťaže umelcov - Čadčanov a Kysučanov, ktorí k mestu majú vrúcny vzťah. Peter Strapáč hovorí, že najviac zarezonoval návrh pána Mundiera, no nateraz sa rozhodlo pre iné riešenie: "Veľmi sa nám zapáčil návrh pána Mundiera, avšak z dôvodu krízy COVID-19 a nedostatku finančných prostriedkov sme usúdili, že v súčasnosti sú naliehavejšie problémy, ktoré treba riešiť a preto sme sa rozhodli kruhový objazd vysadiť peknou zeleňou tak, aby tvoril naozaj peknú vstupnú bránu do mesta Čadca a tak, aby sme my Čadčania boli na toto miesto hrdí."

kruhovy objazd 3Vizuálizácia

Kruhový objazd je v správe mesta po takmer dvoch rokoch intenzívnej práce. "Teraz sa budeme musieť o toto miesto náležitým spôsobom starať a udržiavať ho, avšak verím, že to bude na prospech mesta Čadca. V tomto smere sa musím za vedenie mesta poďakovať všetkým zúčastneným a to pánovi primátorovi, ako aj pracovníkom mesta, ktorí boli s touto myšlienkou od začiatku uzrozumení a podnikali kroky k finálnemu doriešeniu tohto projektu. Verím, že čoskoro sa už budeme tešiť na pekne rozkvitnutý kruhový objazd pod sídliskom Žarec," dodáva Peter Strapáč.

kruhovy objazd 1

autor a foto: redakcia

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: