vystava krasliceVeľká noc sa nezadržateľne blíži. Ak sa chcete inšpirovať prípadne si vyskúšať ako ozdobiť kraslice na Veľkú noc, navštívte v Dome kultúry Kysucké Nové Mosto výstavu kraslíc od Alenky Neslušanovej.

Expozícia obsahuje viac ako 2000 vajíčok, ktorú určite stojí za to vidieť. Ako uviedla autorka Alenka Neslušanová: "Na výstave môžete vlastne vidieť moju celoročnú prácu. Príprava a zdobenie mi trvala rok."

Preto vás aj touto cestou chceme pozvať na túto očarujúcu výstavu. Výstava je spojená aj s workshopom, ktorý už stihli absolvovať viacerí rodičia s deťmi. Deti si môžu v dielničke vytvoriť a vyzdobiť vlastné vajíčko.

vystava kraslice 004

vystava kraslice 003

Akou metódou zdobíte kraslice? Skúšali ste aj iný spôsob zdobenia?

Ja používam 2 techniky zdobenia: madeirové a zdobené voskovým reliéfom. Rada by som v budúcnosti skúsila vyškrabávané, batikované alebo lepené slamou. Momentálne nemám ešte na to čas. Možno raz, v budúcnosti...

Ako prebiehal prvý deň výstavy? Čo ľudí alebo deti najviac zaujímalo? Dajú sa kraslice na výstave aj zakúpiť?

Hneď prvý deň otvorenia bol skvelý. Prišlo veľa ľudí, či už kúpiť si krasličku, alebo len pozrieť. Úspech má aj výstava vajíčok od rôznych druhov vtákov. Od najmenších prepeličích až po rôzne druhy pštrosov. Najväčší úspech má pštrosia kraslica s erbom Kysuckého Nového Mesta. Deťom sa veľmi páči workshop. Majú možnosť si ozdobiť vajíčko voskovkou technikou a evidentne ich to baví.

vystava kraslice 007

vystava kraslice 002

Takže to ešte raz zhrnieme: kde a kedy vás môžu návštevníci vidieť?

Výstava potrvá každý deň od pondelka 20.3 do piatka 24.3.2023 v čase od 8:00 do 16:00 hod v Dome Kultúry Kysucké Nove Mesto.

autor: redakcia
foto: A. Neslušanová

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: