krasno rekonstrukcieMesto Krásno počas mimoriadnej situácie rekonštruovalo športoviská a objekt separačnej haly.

krasno rekonstrukcie 003Kvôli mimoriadnej situácii museli byť viaceré činnosti dočasne pozastavené. Mesto Krásno nad Kysucou zatiaľ toto obdobie využilo na rekonštrukcie opravy mestského majetku.

Hneď na začiatku mimoriadnej situácie sa uzatvorili zberné dvory. Mesto vtedy začalo rekonštrukciu objektu separačnej haly s prívodom vody, hygienických zariadení i vonkajších priestorov zberného dvora. Tie by mali byt ukončené počas leta.


Rekonštrukcie športovísk a futbalových ihrísk

Rekonštrukčné práce prebiehali aj na športoviskách a futbalových ihriskách. Rovnako prebehli aj bežné údržbárske práce, ktoré by inak nemohli byť vykonané počas prebiehajúcich tréningových procesov. Mesto Krásno informuje, že futbalové ihriská využíva viac ako 100 športovcov a detí, ktorých počas tréningov nechcelo týmito prácami obmedzovať.

krasno rekonstrukcie v

Primátor mesta Jozef Grapa o prácach hovorí: „Umelý trávnik sme postupne upravili, dosypali a vyčesali. Je potrebné urobiť takúto údržbu minimálne každé dva roky, aby sme zachovali nielen kvalitu ale aj čo najdlhšiu životnosť tohto trávnika.“

Po 10 rokoch prebehol výraznou revitalizáciou aj hlavný futbalový trávnik, na ktorom sa prerezal trávnik a odstránil sa mach a náletové rastliny. Trávnik bol navyše prepieskovaný, zasmykovaný a chemicky ošetrený proti nežiadúcim náletovým burinám.

autor: redakcia
foto: mesto Krásno nad Kysucou

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: