ruky covidPodľa regionálnej hygieničky Xénie Lukáčovej má Regionálny úrad verejného zdravotníctva situáciu pod kontrolou. "Ohniska nákazy sú podchytené a monitorované.

Dňa 1.7.2020 bolo na Slovensku otestovaných celkovo 1708 vzoriek, z toho bolo 13 pozitívnych vzoriek ani jeden nebol z okresu Čadca.
Včera 2.7.200 bolo na Slovensku otestovaných len 1720 vzoriek, z toho bolo 20 pozitívnych, tentokrát bol 6 prípadov z okresu Čadca, jedná sa o dohľadávané osoby.

Situácia v okrese Čadca je stabilizovaná

Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Čadci eviduje od začiatku vypuknutia epidémie do 3. júla celkovo 65 potvrdených prípadov ochorenia COVID-19.
Podľa regionálnej hygieničky Xénie Lukáčovej má Regionálny úrad verejného zdravotníctva situáciu pod kontrolou. "Ohniska nákazy sú podchytené a monitorované. Úzkym kontaktom je nariadená domáca izolácia, testovanie a sú zabezpečené všetky potrebné protiepidemické opatrenia. Klinické vzorky na ochorenie na COVID-19 sa odoberajú u aktívne vyhľadaných osôb, ktoré boli v kontakte s pozitívne potvrdenou osobou, suspektných osôb a repatriantov."

mapa covidFoto: mapa.covid.chat

 

Krásno uvoľňuje krízové opatrenia

Krízový štáb mesta Krásna nad Kysucou bol v stredu 1.7.2020 zvolaný primátorom mesta Jozefom Grapom.
Vzhľadom na negatívne výsledky testov na vírus Covid – 19. Krízový štáb na zasadnutí upravil obmedzenia a to:

 • zrušiť obmedzenie o počte účastníkov na ľadovej ploche u prevádzkovateľa zimného štadióna,
 • otvoriť detské ihriská,
 • otvoriť športoviská,
 • otvoriť úrad pre verejnosť s tým, že sa nebude merať teplota pri vstupe


Naďalej platí:

 • zakrývajte si nos a ústa, keď kašlete a kýchate vreckovkou, alebo ohnutým lakťom
 • vykonávať pravidelné sanitárne dni

 

Aj Čadca sa pristupuje k uvoľňovaniu prijatých preventívnych opatrení. Dovoľuje to stabilizovaná epidemiologickej situácia v meste

Krízový štáb uvoľňuje nasledovné opatrenia:

 • od pondelka 5.7. 2020 otvárame prevádzku materských škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti v čase prázdnin:
  - v mesiaci júl bude v prevádzke MŠ, ul. Hurbanova 1155, MŠ, ul. Fraňa Kráľa 1707 (pedagogickí zamestnanci a detí v danom zariadení boli pretestovaní s výsledkom negatívny)
  - v mesiaci august – MŠ, ul. SNP 742, MŠ, ul. Janka Kráľa 2392. Školské zariadenia budú dodržiavať prísne prijaté hygienické a preventívne opatrenia.
  - obnovuje sa činnosť Centra voľného času Čadca a činnosť Základných umeleckých škôl v meste
 •  od soboty 4. 7. 2020 sa obnovujeme prevádzka Mestskej plavárne Čadca a Mestské kúpalisko Čadca bude otvorené od pondelka 6. 7. 2020 podľa počasia
 •  od pondelka 6.7.2020 otvárame činnosť Domu kultúry v Čadci a činnosť kina
 •  od pondelka 6.7.2020 otvárame športové zariadenia: športové haly na území mesta a činnosť klubov v meste
 •  od pondelka 6.7.2020  bude Mestský úrad v Čadci pracovať bez obmedzenia. Pri vstupe je potrebné dodržiavať hygienické opatrenia: vstup len s rúško, povinnosť použiť dezinfekciu.

V prípade, že sa situácia v regióne Čadca zmení a dôjde k nárastu počtu potvrdených prípadov ochorenia COVID – 19 v najbližších dňoch, krízový štáb mesta Čadca a Krásna nad Kysucou príjme opatrenia, tak aby sa pomohlo rýchlo a účinne zabrániť šíreniu ochorenia v regióne.

Autor: redakcia
Foto: pixabay.com,

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: