cadca kniznicaKnižnice, ktoré sú v pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja sa otvárajú od zajtra 27. januára 2021.

Čitatelia môžu opäť navštevovať knižnice - od zajtra 27. januára 2021 majú povolený vstup, podmienkou je však negatívny test na Covid-19, ktorý bol vydaný od 18. januára. Preukázať sa môžu aj potvrdením o prekonaní COVID-19 nie starším ako 3 mesiace či tým, že už sú zaočkovaní.

Ide o prvé spomedzi kultúrnych inštitúcií, ktoré sa otvárajú za dodržania protiepidemických opatrení. Krajskú knižnicu v Žiline, ako i knižnice v Liptovskom Mikuláši, Martine, Dolnom Kubíne a v Čadci budú môcť čitatelia navštíviť teda už aj osobne.

Aké sú otváracie hodiny

Knižnice v pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja budú pre verejnosť otvorené zatiaľ v termíne od 27.1. do 7.2. v časoch od 9.30 – 16.30 (Krajská knižnica v Žiline vrátane pobočky Vlčince, Turčianska knižnica v Martine vrátane pobočiek Sever a Priekopa a Oravská knižnica v Dolnom Kubíne a 9.00 – 16.00 Liptovská knižnica G.F. Belopotockého v Liptovskom Mikuláši). V soboty budú knižnice zatvorené.

Kysucká knižnica v Čadci je otvorená v čase 8.30 – 16.30 každý pracovný deň, v soboty 31.1. a 6.2.2021 bude zatvorená.

cadca kniznica v

,,Knihovníci Žilinského kraja s radosťou vnímajú otvorenie svojich knižníc, a tak možnosť pomôcť svojim čitateľom tráviť čas s dobrou knihou, študentom, žiakom a ďalším záujemcom poskytnúť potrebnú odbornú literatúru. Sprístupnené budú výpožičné služby (beletria, odborná i detská literatúra), rešeršné služby a medziknižničná výpožičná služba. Do zlepšenia epidemiologickej situácie budú dočasne neprístupné priestory detského kútika, študovne odbornej literatúry, verejného internetu a čitárne," priblížila riaditeľka Krajskej knižnice v Žiline Katarína Šušoliaková.

Naďalej platia bezpečnostné opatrenia

V knižniciach platia i naďalej bezpečnostné opatrenia - zdržiavať sa v jej priestoroch môže maximálne jeden zákazník na 15 m2. Návštevníci musia mať tvár správne chránenú rúškom (prekrytý nos aj ústa), dodržiavať vzájomný odstup aspoň 2 metre a používať dezinfekciu.

,,Máme radosť, keď sa do našich knižníc môžu vrátiť čitatelia. Radi by sme ich však vyzvali, aby v prípade, ak je to možné, využívali službu objednania dokumentov a vracania kníh cez bibliobox. Našim záujmom je, aby sa čo najviac obmedzil pohyb a zotrvanie čitateľov v knižnici," vysvetlil riaditeľ odboru kultúry ŽSK Martin Hromada. Vrátené knihy putujú do karantény. V knižniciach bude fungovať obmedzený počet pracovníkov.

autor: redakcia
foto: Kysucká knižnica v Čadci

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: