knihy povina starostkaAj takto sa dá bojovať najmä s nudou. Zaujímavý nápad dostala starostka obce Povina, ktorá svojim spoluobčanom požičala svoje vlastné knihy.

"Mnohí z vás sú doma a hľadajú spôsoby vyplnenia voľného času, preto som pre vás vytiahla časť z mojej knižnice" uviedla Alena Dudeková, starostka obce Povina

Ako sa k ním dostať?

"Je to jednoduché, stačí prísť na úrad v uvedenej hodine, zapíš sa do zoznamu a knihu si požičaj. Knihy sme pred požičaním vydenzifikovali a pripravili ich pre našich občanov."

zoznam knih

Nezabúdajte však, že stále platí, že je potrebné chrániť seba, ale i svoje okolie a vstupovať na OÚ po jednom v rúškach a v rukaviciach.

"Na svoje si prídu deti, dospelí i tí, ktorí radi rozširujú svoje vedomosti. Dvere úradu budú otvorené len na zapožičanie kníh" upresnila starostka obce

Knihy si môžete zapožičať v dňoch:

  •  pondelok 23.3.2020 od 10-11:00 hod.
  •  streda 25.3.2020 od 10-11:00 hod.

Toto je ďalší zaujímavý nápad starostky tejto kysuckej obce. Mohli by si z nej brať príklad viacerí. Netreba zúfať, využite svoj voľný čas zmysluplne napríklad aj čítaním. Keď už musíme tráviť čas viac doma, tak sa nemôžeme vyhovárať na to, že nemáme na knihu čas :-)

Ak nie ste z Poviny a chcete si krátiť čas čítaním, pripravili sme si pre vás novú kategóriu "Na čítanie", kde si budete môcť nájsť poviedky od kysuckých autorov.

Autor: redakcia

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: