Čadca snehMáme sa pripraviť na to, že husté sneženie bude naďalej pokračovať. Na niektorých miestach sa môžu vytvárať snehové jazyky.
Aktualizované 16:50

Rozsiahle a veľmi pomalinky pohybujúce sa kolóny sa tu tvoria momentálne vo všetkých smeroch. Tunel Horelica je od Žiliny uzatváraný a kolóny sú až po Krásno Nad Kysucou. Smer od Svrčinovca je na tom podobne.

Najviac snehu - okolo 100cm meteorológovia namerali v Oravskej Lesnej. Na Kysuciach nasnežilo podobne. Od rána sneží len s malými prestávkami. Podobná situácia s počasím bude podľa SHMÚ pretrvávať. Treba sa preto pripraviť na ďalšiu snehovú nádielku, predovšetkým na severe. V tejto súvislosti vydal ústav výstrahu pred snežením. Platiť má minimálne do 18. hod.
Niektoré cesty sú ťažko prejazdné, na niektorých úsekoch sa šmýka a kolabuje doprava, preto prosíme cestujúcich o veľkú mieru trpezlivosti a opatrnosti.

  • Aktualizácia 4.1.2019: situácia je pokojnešia, na cestách je do 5 cm snehu, cesty prejazdné. 
  • Aktualizácia 5.1.2019: opäť husto sneží, vo Svrčinovci sa poobede skrížili kamióny, dopravu riadia policajti, v nočných hodinách a zajtra by už malo snežiť menej

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u:

Môže vás zaujať