poziar zakopciePodľa informácií z operačného strediska hasiči zasahujú na viacerých miestach v okolí Kysuckého Nového Mesta ako Povina, Dunajov, Lodno, Kysucký Lieskovec, Kysucké Nové Mesto. 

Len pred pár dňami sme uverejňovali upozornenie ohľadne prísneho zákazu vypaľovania trávy a používania otvoreného ohňa vo voľnej prírode. 

Suché počasie a silný vietor v kombinácii s vypaľovaním trávy či nepozornosťou pri manipulácii s ohňom má za následok viacero požiarov, ktoré sú momentálne na Kysuciach. V utorok hasiči zasahovali v obci Zákopčie, včera horelo v časti Svrčinovec Zatky, dnes v popoludňajších hodinách hasiči zasahovali v Brodne.

Momentálne zasahujú na viacerých miestach v okolí Kysuckého Nového Mesta ako Povina, Dunajov, Lodno, Kysucké Nové Mesto. Aktualizované 4.4.2019 o 19.30 hod.

 

Aktualizované 5.4.2019 8.00 hod - Podľa slov starostky postihnutej obce Povina, požiar sa už podarilo uhasiť, naďalej je však monitorovaný.

"Chcem vysloviť obrovské poďakovanie všetkým profesionálnym hasičom, všetkým dobrovoľným hasičom z mnohých obcí, kolegom za spoluprácu, všetkým ľuďom, ktorí reagovali na výzvu obecného rozhlasu, vzali do rúk lopaty a prišli pomôcť uhasiť požiare. Úprimná vďaka" dodala starostka obce Alena Dudeková

Zdroj foto: Alena Dudeková - starostka obce Povina

Foto: Info Zákopčie: