hasici stara bystrica pomoc ukrajinaDo Vyšného Nemeckého cez víkend prišli hasiči zo Starej Bystrice. V Ubli podávajú pomocnú ruku hasiči zo Zákopčia.

Hasiči z Kysúc stále podávajú pomocnú ruku pre utečencov z Ukrajiny. Na slovensko-ukrajinských hraniciach sú pre týchto ľudí zriadené dočasné útočiská a infostánky, kde sa sú im k dispozícii dobrovoľníci s najdôležitejšími informáciami.

Do Vyšného Nemeckého prišli hasiči zo Starej Bystrice

Do Vyšného Nemeckého prišli najskôr hasiči z Korne, a to už 28.2. V stredu 9.3. ich prišli vymeniť členovia DHZ Vysoká nad Kysucou.

Ďalšia výmena nastala včera 13.3. kedy ich prišli vystriedať Dobrovoľní hasiči Stará Bystrica: "V rámci pomoci išli naši členovia dňa 13.3.2022 na hranice, konkrétne na hraničný prechod Vyšné Nemecké spolu s materiálnou pomocou, ktorú sa nám podarilo vyzbierať.

dhz stara bystrica 003

Ďakujeme všetkým, ktorí prispeli. Naši členovia budú pomáhať s materiálno-technickým zabezpečením na hraničnom prechode 24 hodín denne, zatiaľ od 13.3.2022 do 16.3.2022."

Hasiči zo Zákopčia pomáhajú v obci Ubľa

Pred víkendom členovia Dobrovoľného hasičského zboru Zákopčie - Tarabov opäť odviezli potravinovú pomoc do obce Ubľa a pripravovali občerstvenie pre občanov Ukrajiny, ktorí museli opustiť svoju vojnou zmietanú krajinu. "Počas celého dňa pripravovali v záchytnom centre teplé občerstvenie (pripravili vyše 500 porcií) pre uprchlíkov z Ukrajiny, ktorých tam polícia a hasiči privážajú priamo z hraničného priechodu, kde čakanie na odbavenie nie je v týchto chladných dňoch nič príjemné.

hasici zakopcie 1

Hasiči si na konci dňa od hlavného koordinátora vypočuli slova vďaky a uznania za ich prácu a výkon počas celého mimoriadne náročného dňa," informuje obec Zákopčie.

autor: redakcia
foto: DHZ Stará Bystrica, obec Zákopčie

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: