vietorV utorok 28.7. 2020 vo večerných hodinách zasiahla Kysuce silná búrka, ktorá spôsobila niekoľko obmedzení v doprave. V dôsledku nepriaznivého počasia zasahovali hasiči v mnohých obciach.

SHMÚ vydala na tento deň aj varovanie s výstrahami proti silnému vetru a búrkam. Počasie sa naozaj behom popoludnia zmenilo a cez Slovensko prešiel studený front, ktorý mal za následok aj škody spôsobené najmä silným vetrom. Tentokrát sa to našťastie zaobišlo bez rozsiahlych záplav. Napriek tomu mali hasiči plné ruky práce s odstraňovaním najmä popadaných stromov a polámaných konárov.

stromy

"Profesionálny hasiči a členovia dobrovoľných hasičských zborov obcí v Žilinskom kraji zasahovali v priebehu dňa 28.07.2020 od 18:00 h do 29.07.2020 do 06:00 h v súvislosti so silnou búrkou a nepriaznivou poveternostnou situáciou celkovo 21 krát. Hasiči z hasičskej stanice v Kysuckom Novom Meste absolvovali 6 výjazdov. Ďalej zasahovali členovia dobrovoľných hasičských zborov obcí Klokočov, Makov, Rudina... Išlo najmä o odstraňovanie spadnutých stromov a konárov z cestných a miestnych komunikácií a taktiež o odstraňovanie stromu spadnutého na osobné motorové vozidlo. Pri udalostiach neboli žiadne osoby zranené." informoval o včerajšom vývoji Marek Panák z Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Žiline.

Údržba v Kysuckom novom meste pracovala od rána na odstraňovaní následkov búrky.

 

Autor: redakcia
Foto: Hasičský a záchranný zbor v Žiline
Údržba mesta KNM

 

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: