sportovec roka cadca 005V Dome kultúry Čadca bude tento piatok večer 17.1.2020 najväčšia koncentrácia majstrov sveta, majstrov či vicemajstrov Európy a samozrejme majstrov Slovenskej republiky a ďalších skvelých športovcov. Bude sa konať galavečer Športovec roka 2019, ktorý sľubuje zaujímavý program, napätú atmosféru a skvelé vyvrcholenie.

Kysucká športová obec si uctí ľudí, bez ktorých by nefungoval športovo-výchovný proces, súťaže, ligy, turnaje a veľkú pozornosť budú priťahovať čestné ceny za Oddanosť športu, Za mimoriadny prínos športu alebo uvedenia nového člena, alebo členky do Siene slávy kysuckého športu.

Športové oceňovanie spestrí zaujímavý kultúrny program. Heligonkárki Jarky Jelinkovej patria k momentálne najžiadanejším hudobným zoskupeniam na Kysuciach. Ich výborný kolektívny umelecký prejav podčiarknu aj sólové vystúpenia Sofie Králikovej, Martina Tomáša a Simonky Márie Halvoníkovej. O výborný hudobný vstup sa postarajú česká spevácka diva Kamila Hübsch, speváčka skupiny KOMA Michaela Martykanová a výborný Jozef Pavlusík. Okrem hudobných vystúpení sa predstaví aj vicemajster Slovenska vo workoute Dominik Klimek a kulturistická stálica Richard Chromík!

Veru, je sa na čo tešiť. Veď o honor najlepšieho kysuckého športovca zabojujú také esá ako majster sveta v hokejbale Lukáš Piják, absolútny juniorský majster sveta v silovom trojboji Nikolas Tóth, vicemajster sveta v naturálnej kulturistike Ladislav Litva ale aj majstri Slovenska Jozef Ninis, ktorý obhajuje minuloročné prvenstvo, Jozef Nevedel juniorský majster SR v atletických disciplínach, či aj majster Slovenska vo frisbee Jakub Banetka alebo športový objav roka Peter Prívara ml., ktorý sa v 14 rokoch stal tenisovým majstrom Slovenska do 16 rokov či hráčom roka 2019 podľa Tenis Europe.

Ponuka je pestrá, vyhodnocovanie bude napínavé, čaká nás energiou nabitý večer a ako je už dobrým zvykom medzi športovcami, hoci spolu súperia, keď je po všetkom, vedia sa porozprávať, dobre zabaviť a upevňovať dobré vzťahy. Galavečer Športovec roka 2019 má byť oslavou športu a športových ideálov, ktoré prinášajú radosť z úspech, ale aj povzbudenie do trpezlivého tréningu, pretože aj v tomto svete platí: Bez práce nie sú koláče. Športovec roka 2019, piatok 17. 1. 2020, DK Čadca od 18.00 h. Viac informácií v DK alebo mobilnom čísle 0948 200 090.

TOUR, foto: Miroslav Truchlik

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: