kradezŠkoda, ktorú spôsobili muži z Čadce je vo výške 2 390,- €.

Dôslednou operatívno-pátracou činnosťou sa kriminalistom z Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Čadci a policajtom z Obvodného oddelenia Policajného zboru Krásno nad Kysucou podarilo odhaliť a zadržať dvoch mužov podozrivých z majetkovej trestnej činnosti. 

"Poverený policajt z Obvodného oddelenia Policajného zboru  Krásno nad Kysucou obvinil 40-ročného Ľubomíra a 32-ročného Branislava (obaja z Čadce) z  trestného činu krádeže spáchaného formou spolupáchateľstva.

Na základe doteraz vykonaného vyšetrovania bolo zistené, že obvinení muži mali v uplynulom týždni v obci Oščadnica z betónovej haly bez popisného čísla odcudziť elektrické brúsky na železo, elektrickú vŕtačku s násadou na miešanie, elektrocentrály, elektrický kompresor, profesionálnu sadu kľúčov, drobný spotrebný materiál aj pohonné hmoty. Uvedeným konaním spôsobili škodu vo výške približne 2.390,- €," uvádza kpt. Mgr. Gabriela Kremeňová z Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline.

kradez v

Polícia ďalej informuje, že obvinený 32-ročný Branislav je stíhaný na slobode. Na obvineného 40-ročného Ľubomíra poverený policajt spracoval podnet na podanie návrhu na jeho vzatie do väzby.

Odcudzené veci boli počas vyšetrovania zaistené, po vykonaní všetkých potrebných úkonov budú vrátené oprávnenej osobe.

Ďalšie okolnosti prípadu sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania.

autor: redakcia
foto: Polícia SR

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: