drogy batoh 2Drogy sa našli pri kontrole dopravného prostriedku na Kysuciach, kontrolu vykonali pracovníci žilinského colného úradu.

Príslušníci finančnej správy najskôr stopli muža, ktorý jazdil na vyradenom vozidle a mal zákaz sedieť za volantom. V batohu aj v obale z liekov drogy zaňuchal služobný pes Vasko zo žilinského colného úradu drogy.

"Príslušníci finančnej správy zazreli vo vozidle, ktoré zastavili na Kysuciach kvôli kontrole, plynovú pištoľ a nôž. S cieľom presvedčiť sa, či osoby z auta nie sú ozbrojené, vyzvali vodiča a jeho spolujazdca na vyloženie všetkých vecí z vreciek na kapotu. Jeden z mužov položil na auto plastový obal z liekov. Potom hliadka zapojila do prehliadky vnútorných priestorov služobného psa.

Vasko zareagoval na batoh položený na sedadle a podozrivý tovar zacítil aj v obale z liekov," informuje mjr. Ing. Božena Chríbiková z Colného úradu Žilina.  Osoby vo veku 30 a 39 rokov sa priznali, že tam majú marihuanu.

drogy batoh 1

drogy batoh 2

Ďalší prípad - opäť prítomnosť drog

"Ďalšie vozidlo, ktoré zastavili príslušníci finančnej správy v rovnakom regióne, prichádzalo z Českej republiky. Vodič nemal so sebou občiansky ani vodičský preukaz a dokladom sa nevedela preukázať ani jeho spolujazdkyňa. Identifikovala ich až privolaná hliadka PZ SR. Vodič z Čadce mal platný zákaz činnosti viesť motorové vozidlo a na dopravnom prostriedku evidenčné číslo, ktoré mu nepatrilo,"  hovorí mjr. Ing. Božena Chríbiková.

Jazdili na vozidle, ktoré už bolo vyradené z evidencie. Muž so ženou pri komunikácii javili známky po použití omamných a psychotropných látok.

autor: redakcia
foto: ilustračná

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: