Kia Motors SlovakiaPred pár dňami sa v médiach objavila informácia o možnom prepúšťaní zamestnancov cca 50-tich v prípade KIA Motors Slovakia. Opýtali sme sa, aká je skutočnosť.

Podľa slov hovorcu Jozefa Bačé, uvedené číslo nie je správne. Spoločnosť Kia Motors Slovakia s platnosťou od 1. februára 2019 pristúpi k organizačnej zmene, ktorá si vyžiada zrušenie 27 pracovných pozícií. Jedná sa pozície operátorov výlučne v hale na výrobu naftových motorov. Nábor nových zamestnancov je od novembra minulého roku pozastavený. Hlavným dôvodom je pokles záujmu o vozidlá s naftovými motormi. Minulý rok Kia Motors Slovakia vyrobila o 35% menej naftových agregátov v porovnaní s rokom 2017, pričom dopyt po nich neustále klesá.

Zmenu preferencií zákazníkov pripisujeme sprísňovaniu emisných noriem ako aj medializovaným informáciám o pripravovaných zákazoch vjazdu vozidiel s naftovým motorom do centier viacerých európskych miest. V tejto chvíli však spoločnosť Kia Motors Slovakia neplánuje ďalšie organizačné zmeny. Pozorne však budeme vyhodnocovať vývoj objednávok po dieselových motoroch a v spolupráci s regionálnou centrálou pružne upravovať výrobný plán a flexibilne tak reagovať na aktuálne požiadavky trhu.

 

Hovorcu Kia Motors Slovakia sme sa tiež spýtali na podporu regionálnych projektov v našom kraji

"Kia Motors Slovakia okrem toho že zamestnáva v regióne množstvo ľudí, v žilinskom regióne podporuje prostredníctvom svojej Nadácie Kia Motors Slovakia viaceré projekty." hovorí Jozef Bačé 

"Pomoc primárne adresuje na filantropické aktivity zamerané na podporu športových aktivít, rozvoj vzdelávania, mobility v regióne a podporu dobrovoľníctva s partnerskými neziskovými organizáciami. Najnovšie je pripravený projekt pre nadšencov cyklistiky a ekologickej dopravy. Už od 1. februára 2019 sa môžu registrovať do systému bikesharingu. Je to systém zdieľania bicyklov v Žiline pod značkou BikeKIA, ktorý je pripravený na spustenie. Čaká už len na priaznivé počasie."

Zdroj foto: Kia Motors Slovakia

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u:

Môže vás zaujať