nehoda povinaV piatok 24.9.2021 sa stala dopravná nehoda v obci Povina, v oboch smeroch treba počítať so zdržaním.

Podľa našich informácií došlo k nehode na hlavnom ťahu cesta 1/11 kde zrazilo chodca, blokovaný je jeden pruh. V úseku sa tvoria dlhé kolóny v oboch smeroch a treba počítať so zdržaním.

nehoda povina2Foto: Daniel Ryboň

nehoda povina2 3Foto: Petra Sihelníková

Tento týždeň sme zverejňovali správu o tom ako starostka obce Povina Alena Dudeková hľadá riešenia na zlepšenie dostupnosti a bezpečnosti v tomto úseku.

Aktualizované: polícia SR:

V piatok 24. septembra predpoludním došlo na ceste prvej triedy v katastri obce Povina, okres Kysucké Nové Mesto k dopravnej nehode.

Na základe doteraz vykonaného vyšetrovania bolo zistené, že 24 ročný vodič viedol osobné motorové vozidlo Škoda v smere od Čadce na Kysucké Nové Mesto. Následne došlo z doposiaľ presne nezistených príčin k stretu  motorového vozidla a dvoch chodcov, ktorí mali prechádzať po vyznačenom priechode pre chodcov. Pri dopravnej nehode utrpela 48 ročná chodkyňa ťažké zranenia a 23 ročná chodkyňa predbežne ľahké zranenia. Alkohol u vodiča a chodkýň vykonanými dychovými skúškami zistený nebol. Vodičovi bol na mieste zadržaný vodičský preukaz. Hmotná škoda bola predbežne vyčíslená na 500.-€.

Ďalšie okolnosti a príčiny vzniku dopravnej nehody sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania.

 

Autor: redakcia

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: