css horelica01Počas tohto leta sa v Čadci a v Kysuckom Novom Meste realizujú rekonštrukcie v troch zariadeniach sociálnych služieb. Ďalšie opravy v zariadeniach sú v procese prípravy.

"V CSS Horelica v Čadci realizujeme rozsiahlejšiu rekonštrukciu, ktorou dôjde k úspore energií a k celkovej modernizácií exteriéru objektu. Rekonštrukcia zahŕňa napríklad zateplenie obvodových stien, výťahových šácht, strešného plášťa a stropu nad nevykurovanými priestormi suterénu. V zariadení sa vymení strešná krytina aj vonkajšie vstupné dvere a opravia sa balkóny. Predpokladané náklady na rekonštrukciu sú takmer 450-tisíc eur. Práce by mali byť ukončené v septembri" informovala nás hovorkyňa ŽSK Mgr. Martina Remencová

css horelica

Na otázku či sa podobné práce pripravujú aj v iných zariadeniach nám odpovedala, že samozrejme a rekonštrukčné práce prebiehajú už aj v iných zariadeniach.
"V CSS Kamence v Kysuckom Novom Meste v zariadení na Litovelskej ulici prebiehajú stavebné práce na prízemí. Rekonštrukciou sa vytvoria novšie a väčšie izby, ktoré budú slúžiť na ubytovanie klientov. Predpokladané náklady sú približne 50-tisíc eur. Práce by mali byť ukončené už tento mesiac.

CSS PARK v Čadci je osempodlažný objekt, ktorý pozostáva z dvoch blokov. Prepojenie týchto blokov je dnes len na prvom a druhom podlaží, čo nie je dostačujúce. Rekonštrukciou zariadenia sa vytvorí komunikačné prepojenie týchto dvoch blokov na piatom a ôsmom nadzemnom podlaží. Zároveň sa vybudujú nové vstupné priestory s bezbariérovým vstupom a nový lôžkový výťah. Celý objekt sa zateplí. Rekonštrukciou dôjde k úspore energií, komunikačnému prepojeniu blokov a k celkovej modernizácií exteriéru objektu.
Predpokladané náklady na stavbu sú vo výške viac ako 830-tisíc eur. Práce by mali byť ukončené na jar 2020" upresnila situáciu pani Remencová.

Sú plánované aj opravy v CSS ŽAREC? 

"V CSS ŽAREC v Čadci sa pripravuje rekonštrukcia a modernizácia práčovne, nakoľko súčasná práčovňa je už zastaralá. Tento rok v lete by mala byť dopracovaná projektová dokumentácia a následne sa zrealizuje výber zhotoviteľa. V pláne je aj rekonštrukcia prístupovej komunikácie" dodala na záver hovorkyňa ŽSK Mgr. Martina Remencová

Ak Vás článok zaujal, zazdieľajte ho na Facebook-u: